04_ENERGA ksiega znaku_znak poziomy

Michał Marczak wraca do Bałtyku

Po roku Michał Marczak wraca do Gdyni. Jego ostatnim klubem była Kotwica Kołobrzeg. Z Bałtykiem wiąże się umową na sezon 2020/2021 z opcją przedłużenia na kolejny rok. 

Marczak (ur. 14.08.1993 r. w Radomiu) do Bałtyku przeszedł w styczniu 2018 roku. W rundzie wiosennej wówczas rozegrał 14 spotkań ligowych (2 gole) i 2 mecze pucharowe (4 gole). W sezonie 2018/19 podkręcił liczby i w 27 meczach ligowych strzelił 11 bramek. Z kolei w rozgrywkach pucharowych w dwóch meczach do siatki trafił raz. W sumie jego dotychczasowy licznik zatrzymał się na 45 spotkaniach i 18 bramkach. Z Bałtykiem wówczas pożegnał się w najlepszy możliwy sposób zdobywając w swoim ostatnim meczu dwie bramki, które dały zwycięstwo w meczu z Lechem II Poznań.

Całkiem dobry sezon w Bałtyku zaowocował transferem do Kotwicy Kołobrzeg. Tam spędził poprzedni sezon.  W debiucie strzelił dwa gole. W sumie bilans w barwach Kotwicy wynosi 16 meczów i 4 bramki.

Michał Marczak jest wychowankiem Broni Radom. Grał w takich klubach jak: Polonia Iłża, Orzeł Wierzbica, Bytovia Bytów, NFV Gelb-Weiß Görlitz 09, GKS Przodkowo, Gryf Wejherowo, Stal Rzeszów.

fot. Paweł / www.baltyk.gdynia.pl