Bałtyk Gdynia – Unia Janikowo 0:5

W premierowym meczu rundy rewanżowej Bałtyk Gdynia uległ na własnym boisku Unii Janikowo 0:5 (0:1).

Pierwsze fragmenty spotkania to wymiana ciosów. Różnica taka, że Unia strzelała celnie – skuteczne interwencje Marcina Matysiaka, a uderzenia Bałtyku mijały światło bramki – najlepszą okazję zmarnował Przemysław Trytko. Goście objęli prowadzenie w 32 minucie. Dosyć daleko od bramki piąstkował Matysiak i piłka spadła pod nogi Adama Koniecznego, który silnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Na przerwę schodziliśmy z wynikiem 0:1.

Drugą połowę zdominowali zawodnicy z Janikowa. Adam Konieczny nie dał szans naszemu bramkarzowi i zawodnik Unii strzelił swojego drugiego gola. Trzeci gol to nieudane wyjście Matysiaka za pole karne i Kamil Żylski zmienił wynik na 0:3. Czwarta bramka to kontratak Unii i skuteczne wykończenie Koniecznego, który tym samym skompletował hat-trika. Wynik spotkania ustalił Mateusz Rumiński, który popisał się uderzeniem zza pola karnego. Bałtyk w drugiej części meczu nie stwarzał okazji strzeleckich. Najbliżej zdobycia bramki, przy wyniku 0:4, był Igor Jankowski, który trafił w poprzeczkę.

0:1 – 32’ Adam Konieczny
0:2 – 54’ Adam Konieczny
0:3 – 60’ Kamil Żylski
0:4 – 66’ Adam Konieczny
0:5 – 89’ Mateusz Rumiński

Bałtyk: Matysiak – Stefaniak, Bany [ż], Garbacik, Kozakowski (58’ Andryszak), Gołuński (75’ Kardaś), Lengiewicz, Bohm, Renusz (68’ Machol), Gułajski [ż] (58’ Jankowski), Trytko

Unia: Fabiszewski – Gibas, Hartwich [ż], Kędziora, Ławniczak (63’ Kowalczuk), Konieczny (83’ Jagielski), Mysiak, Radomski, Garstka, Żylski (89’ Jabłkowski), Goździk (85’ Rumiński)

Następny mecz Bałtyk zagra w Jarocinie z Jarotą. Sobota, 14 marca, godzina 15:30.