znak A inwersyjny PANTONE

Na koniec gramy z mistrzem

Przed ostatni akt sztuki pod nazwa sezon 2018/2019 3. ligi grupy II. Dziś o  godzinie 17:00 zagramy z rezerwami Lecha Poznań, czyli z mistrzem rozgrywek, z de facto drugoligowcem.

Lech II do końca wytrzymał ciśnienie i zrealizował plany ekstraklasowego potentata na to by drugi zespół wprowadzić na poziom centralny.

Bałtyk zaliczył całkiem udany początek sezonu. Potem przyszedł mały kryzys, a może nie było nas stać piłkarsko na walkę z silniejszymi (przynajmniej na papierze) od nas. W przerwie zimowej zweryfikowaliśmy plany. Głownie ze względu na finanse nasze szeregi opuściło kilku zawodników. Na podsumowania i ocenę całego sezonu przyjdzie jeszcze czas.

Pozytywny jest jednak fakt, że w ostatnim okresie udało nam się wypromować kilku zawodników do wyższych lig. Drogę przetarli Julek Letniowski i Mateusz Kuzimski, którzy trafili do 1 ligi, a potem nawet ekstraklasy (wspomniany Letniowski). Ta droga podążają kolejni. Dziś ostatni mecz w biało-niebieskich barwach zagra kolejna dwójka młodych zawodników. Filip Sobiecki od nowego sezony będzie zawodnikiem Legii Warszawa, a Jakub Letniowski zagra dla Chojniczanki Chojnice.

Z kolei Jakub Biskup dołączy do swojego brata Michała, czyli do grupy zawodników którzy zawiesili byty piłkarskie na kołku.

Choćby z tych powodów warto dziś wybrać się na stadion i podziękować całej trójce za pot wylany w koszulkach z herbem Bałtyku Gdynia i życzymy im powiedzenia w dalszym życiu sportowym i prywatnym.

Serdecznie zapraszamy na mecz!

15.06.2019, 34. kolejka
Bałtyk Gdynia – Lech II Poznań, godzi.: 17:00