znak A inwersyjny PANTONE

Zabrakło argumentów

Bałtyk przegrał z Radunią Stężyca 0:3 (0:2).
Zabrakło nam argumentów. Supremacja Raduni nie podlegała dyskusji od pierwszego gwizdka sędziego. Już w 4. minucie popełniliśmy pierwszy błąd w kryciu, co skutkowało zdobyciem bramki przez Łuczaka. Po chwili byliśmy bliscy wyrównania, ale Krzysztof Garczewski nie skorzystał z prezentu stopera Raduni.
W 31. minucie, po stracie na połowie gości, nie wróciliśmy w porę w swoje pole karne. Zawodnicy Raduni mieli na tyle dużo miejsca, że spokojnie wymienili kilka podań i uderzeniem z 15 m akcję celnym strzałem zakończył Wojowski.

Druga połowa przyniosła podobny obraz gry. Goście spokojnie rozgrywali piłkę, utrzymywali się przy niej długimi momentami. My nie potrafiliśmy wymienić kilku podań. A jeśli już tak się zdarzyło i oddaliśmy strzał, piłka lądowała w rękach bramkarza Raduni. W 61. minucie wykonywaliśmy rzut wolny. Futbolówka po zagraniu Przemysława Czerwińskiego została wyłapana przez golikipera drużyny ze Stężycy. Ten nie namyślając się posłał długą piłkę w kierunku naszej bramki. Piłkę przejął Nadolny, minął Igora Jankowskiego i podał piłkę tak, że stojący na dziesiątym metrze od naszej bramki Stępień uderzył z woleja nie do obrony. Kacper Redecki zostawił mu zdecydowanie za dużo miejsca.
Stężyczanie mieli jeszcze kilka okazji na podwyższenie wyniku, ale na przeszkodzie stawał dobrze spisujący się Marcin Matysiak i… słupek.
Koniec końców, wynik nie uległ już zmianie.

Przebieg meczu dobitnie pokazał, jak krótka jest nasza ławka rezerwowych oraz, że nasz młodzież musi się jeszcze dużo uczyć.

27. kolejka, 5.05.2019
Bałtyk Gdynia – Radunia Stężyca 0:3 (0:2)
Bramki: Mateusz Łuczak 4′, Paweł Wojowski 31′, Radosław Stępień 61′

Bałtyk: Matysiak – Korpalski (73′ Andryszak), Sobczak, Zakrzewski, Górski, Czerwiński, Demianchuk [żk], Bartlewski, Redecki [żk] ( 66′ Kręcki), Garczewski (78′ Sadowski), Jankowski (66′ Biskup)
Radunia: Kotłowski – Gębiś, Kosznik (74′ Polański), Łuczak, Karasiński, Wojowski (65′ Pavlyk), Szczerba (82′ Wańdzio), Formela, Kaszuba, Iwanowski, Stępień [ż] (67′ Żylski [żk])

GALERIA

VIDEO