Przegraliśmy w Kołobrzegu

W Kołobrzegu przegraliśmy z Kotwicą 4:2. Jesienią w Gdyni był taki sam rezultat, ale dla nas. W dwumeczu zatem remis.

Najważniejszym wydarzeniem pierwszej połowy była druga żółta kartka dla Michała Marczaka, co skutkowało pokazaniem czerwonego kartonika przez sędziego Łukasza Bednarka. Oglądając relację wideo z tego meczu, mamy bardzo duże wątpliwości, czy ta kartka powinna być pokazana. Zresztą sami oceńcie. Materiał filmowy jak, jak zwykle wyprodukowany przez redakcję strony nieoficjalnej.
Od 24 minuty graliśmy zatem w osłabieniu. Na szczęście do przerwy przetrwaliśmy, choć trzeba przyznać, że Kotwica nie zagrażała zbytnio bramce strzeżonej przez Marcina Matysiaka.
Nieszczęście nastąpiło po przerwie. Już pierwsza akcja Kotwicy zakończyła się golem strzelonym przez Dawida Retlewskiego. Pięć minut później było 2:0, a bramkę zdobył Dawid Wolny. W 68 minucie ponownie Retlewski dał znać o sobie i zrobiło się 3:0. Brak jednego zawodnika uwidocznił się aż nadto. Ale… potrafiliśmy się podnieść. Najpierw w 75 minucie Sebastian Bartlewski strzelił kontaktowego gola z rzutu karnego podyktowanego za faul na Krzysztofie Garczewskim. Następnie ten sam duet był „zamieszany” w drugiego gola dla biało-niebieskich. Bartlewski idealnie zamknął akcje Garczewskiego i strzelił z najbliższej odległości. Zrobiło się 3:2! I dość czasu na to, by zaatakować ponownie. Niestety kolejne indywidualne błędy zaskutkowały trafieniem gospodarzy. Retlewski skompletował hattricka.

Kołobrzeg nie był dla nas nigdy zbyt gościnny. Sytuacja z drugą żółtą kartką dla Michała Marczaka, kontrowersyjna. Zresztą pojawiły się inne podteksty, ale pozostawmy je bez komentarza.
W niedzielę gramy u siebie z Radunią Stężyca i będziemy musieli radzić sobie bez Marczaka i Kuby Letniowskiego, którzy będą pauzowali za kartki.

26. kolejka, 1.05.2019
Kotwica Kołobrzeg – Bałtyk Gdynia 4:2 (0:0)
Bramki: Dawid Reltewski (46′ 68′ 90′), Dawid Wolny (51′) – Sebastian Bartlewski (75′ 81′)
Bałtyk: Matysiak – Korpalski (88′ Gołubiński), Trochowski (64′ Biskup), Demianchuk, Górski, Redecki (64′ Sadowski), Czerwiński, Garczewski, Bartlewski [żk], Letniowski [żk] (88′ Jankowski), Marczak [żk, żk/cz 24′]