Zakończona przygoda z pucharami

Bałtyk Gdynia zakończył przygodę w regionalnym Pucharze Polski. Dziś przegraliśmy ze Stolemem Gniewino 3:2 (1:2).

Biało-niebiescy, którzy rozpoczęli mecz nie najmocniejszym składem, weszli w mecz udanie, bo już w 10 minucie Damian Garbacik wyprowadził nas na prowadzenie. Jednak nie potrafiliśmy zbyt długo utrzymać korzystnego wyniku. W 18 minucie Stolem doprowadził do wyrównania, a dziewięć minut później wyszedł na prowadzenie. Pierwsza część meczu zakończyła się zatem wynikiem 2:1 dla gospodarzy.
Trener Letniowski zauważył konieczność przeprowadzenia zmian i na drugą połowę w miejsce Dominika Klechy, Karola Zielińskiego i Szymona Rychłowskiego na boisko weszli Sebastian Bartlewski, Jakub Biskup i Michał Marczak. W 65 minucie dokonaliśmy ostatniej zmiany, za Piotra Kręckiego wszedł Jakub Letniowski. Trzy minuty później bramkę z rzutu karnego strzela Przemysław Kostuch. Od 82 minuty zmuszeni byliśmy grać w „10”, a to wskutek kontuzji Kuby Letniowskiego. W 90 minucie tracimy trzeciego gola i nie jesteśmy już w stanie odrobić straty.

Po meczu okazało się, że Kuba złamał rękę i na pewno będzie to dłuższa pauza. Kuba, jesteśmy z Tobą!

IV runda Regionalnego Pucharu Polski, 10.10.2018
Stolem Gniewino – Bałtyk Gdynia 3:2 (2:1)
Bramki: 0:1 Garbacik (10′), 1:1 Mateusz Dampc (18′), 2:1 Krystian Patok (27′), 2:2 Kostuch (68′, rz. karny), 3:2 Mateusz Madziąg (90′)

Bałtyk: Szady – Kołodziejski [żk], Kostuch, Garbacik, Kręcki (60′ Letniowski), Demianchuk, Rychłowski (46′ Bartlewski), Klecha (46′ Biskup), Zieliński (46′ Marczak), Duda, Kugiel [żk]

Stolem: Olszowiec – Jezierski, Kankowski, Doumbouya (78′ Madziąg), Patok, Dampc, Wachowiak, Sobczyński (90′ Patelczyk), Molga (71′ Grabowski), Jeżowski, Klarecki