znak A inwersyjny PANTONE

Jedziemy do beniaminka ze Stężycy

Radunia Stężyca to beniaminek naszej grupy 3. ligi. I właśnie na boisku tej kaszubskiej drużyny zagramy już za kilkanaście godzin. Pierwszy gwizdek w niedzielę o 15:00.

Teoretycznie to mecz na szczycie 3. ligi. Teoretycznie, bo dzisiejsze mecze innych drużyn spowodowały, iż Radunia i Bałtyk obecnie zajmują miejsca odpowiednio szóste i siódme.
Radunia to rewelacja ligi. Beniaminek aż do poprzedniej kolejki nie zaznał porażki. Przegrana z Jarotą w zeszły weekend była sporą niespodzianką, choć już wcześniej Radunia wykazywała oznaki zadyszki. Co prawda po remisie ze Świtem, była wysoka wygrana z Wdą, ale kolejny mecz skończył się znów remisowo (z Kotwicą). Na szczęście w Bałtyku nastroje zgoła inne. Po trudnym, acz wygranym spotkaniu z Kotwicą, wiemy, że nasz zespół potrafi się odwrócić losy spotkania. Mecz z Radunią powinien dać kibicom odpowiedź, czy stać nas na rozegranie serii trudnych spotkań, zakończonych zwycięstwem.
W meczu z Kotwicą na szpicy zagrał Michał Marczak i to zaufanie trenera odwzajemnił dwoma golami. Ale pamiętajmy, że nieobecny na boisku w tym meczu Adam Duda, to jak dotychczas najlepszy strzelec Bałtyku. Mamy więc dwóch napastników mogących rozmontować linie obronne gospodarzy, choć nie zapominamy też o naszych obrońcach, którzy depczą tej dwójce po piętach i też strzelają kluczowe bramki. „Ta rywalizacja” może wpłynąć tylko pozytywnie na nasze wyniki.

Kibiców biało-niebieskich zapraszamy oczywiście na stadion „Aredna Radunia” przy ul. Abrahama 11 w Stężycy (droga dojazdu).
Tych, którzy nie mogą z różnych względów wspierać naszych piłkarzy na żywo, zapraszamy przed komputery. Portal imprezylife.pl przeprowadzi relację LIVE z tego meczu.
Retransmisja z meczu dostępna również w telewizji Vectra na kanale 250.