Strzelamy trzy gole, mamy trzy punkty!

Bałtyk pokonał dziś, w meczu rozegranym w Malborku, Wierzycę Pelplin 3:1.

Pierwszego gola w tym meczu zdobył strzałem głową Przemysława Szur, wykańczając ciąg zdarzeń zapoczątkowany przez Sebastiana Bartlewskiego. „Seba” uderzył mocno z dystansu, ale bramkarz gospodarzy piłkę sparował, a piłka wyszła poza linie końcową. Rzut rożny wykonał Jakub Letniowski. Piłkę posłana przez Kubę w pole karne została tracona przez Michała Marczaka i trafia do Arkadiusza Korpalskiego, a ten nie namyśla się i podaje wysoka piłke wzdłuż bramki. Tam czeka wspomniany „Szurek” pakuje piłkę do siatki.
Na 2:0 podwyższył Przemysław Kostuch (33′) wykonując rzut karny podyktowany za faul na Adamie Dudzie.
Gospodarze gola kontaktowego zdobyli 30 sekund po wznowieniu gry w drugiej połowie. Nasi zawodnicy chyba byli jeszcze w szatni, gdy do bramki trafił zawodnik gospodarzy Hieronim Gierszewski. Na szczęście 9 minut później podwyższamy prowadzenie na 3:1, swoja bramkę zdobywa Adam Duda. Wykończył skutecznie akcję zapoczątkowaną jeszcze na naszej połowie, kiedy to Jakub Letniowski przejął piłkę i popędził z nią w kierunku bramki Wierzycy. Tuż przed szesnastka podał piłkę do naszego napastnika, któremu nie pozostało nic tylko posłać futbolówkę obok interweniującego bramkarza.
Trzeci kolejny mecz z trzeba golami! Seria zwycięstw wzrosła do czterech. Niestety do czterech zrosła tez liczba żółtych kartek, jakie otrzymał Sebastian Bartlewski i będzie musiał nasz pomocnik pauzować w kolejnym meczu (ze Świtem).