04_ENERGA ksiega znaku_znak poziomy

Zapowiedź meczu ze Świtem Szczecin

W środę 7 kwietnia Bałtyk Gdynia zagra na wyjeździe ze Świtem Szczecin. Pierwszy gwizdek o godzinie 17:15. Jest to pierwsza spośród czternastu kolejek w rundzie finałowej w grupie A (miejsca 1-8). 

Świt jest wiceliderem III ligi grupy drugiej. Do pierwszej Raduni traci pięć punktów. Z całej stawki Świt ma najmniej porażek – jedną. W drugiej kolejce przegrał w Stężycy z Radunią 1:5. Gdyby tamto spotkanie zakończyło się zwycięstwem szczecinian, to dziś oni by spoglądali z góry na resztę stawki. Świt z Radunią spotkają się już w drugiej kolejce, ale zostawmy już rywalizację o pierwsze miejsca i przejdźmy do pojedynku biało-niebieskich.

Świt jako jedyna drużyna jeszcze nie przegrała meczu na swoim terenie. Cztery razy jednak przytrafiło im się stracić punkty. Czterokrotnie remisowali 0:0, a rywalami w tych meczach byli Unia Swarzędz, Bałtyk Koszalin, Kotwica Kołobrzeg i Pogoń II Szczecin.

Świt, obok Raduni, dysponuje najlepszą defensywą. W 21 meczach 12 straconych bramek. Defensywa świtowców jest nie pokonana od siedmiu spotkań.

28 listopada poprzedniego roku Bałtyk zremisował 0:0 ze Świtem w Gdyni. Nasze ostatnie dwa spotkania w szczecińskiej dzielnicy Skolwin kończyły się sukcesami. Dwukrotnie nasz zespół wygrał 1:0. O zwycięstwach przesądzały trafienia Mateusza Kuzimskiego i Przemysława Czerwińskiego.

Najlepsi strzelcy Świtu to Paweł Krawiec – 9 goli, Szymon Kapelusz – 8 goli i Adam Nagórski – 7 goli.

III liga gr. 2, 22 kolejka
Świt Szczecin – Bałtyk Gdynia
7 kwietnia, środa, 17:15


Przekaż 1% podatku na SKS Bałtyk Gdynia. Podczas wypełniania formularza PIT należy wpisać w odpowiednim miejscu:

  • nr KRS: 0000270261
  • cel szczegółowy: BAŁTYK GDYNIA 1786