Zwycięska batalia w Szczecinie

Bałyk pokonał na wyjeździe Świt Szczecin 1:0 (1:0) i zmniejszył stratę w walce o awans do II ligi. Zwycięskiego gola zdobył niezawodny w tym sezonie Mateusz Kuzimnski z rzutu karnego. Atmosfera spotkania była niezwykle gorąca co ma odzwierciedlenie w pomeczowym protokole - arbiter pokazał gdynianom aż 11 żółtych kartek oraz 2 czerwone (w konsekwencji 2 żółtych kartek ukarani zostali Sebastian Bartlewski i Arkadiusz Kropalski)

Mecz na szczycie ale na boisku zdecydowanie więcej było walki niż finezji i okazji strzeleckich. Bałtyk z niewielu okazji jakie miał w pierwszej połowie - wykorzystał jedną. Błąd gospodarzy, zagranie piłki ręką i Kuzimski pewnie wykorzystał jedenastkę. W drugiej połowie Świt był zmotywowany, żeby odrobić straty ale Marek Szulc fantastycznie strzegł bramki Bałtyku. Gospodarzom czas na odrobienie strat uciekał co przełożyło się na napiętą atmosferę. Arbiter zarządził aż 7 doliczonych minut z uwagi na łącznie 17 kartek, liczne przepychanki i przerwy w grze. Bałtyk zagrał mądrze, z dużym zaangażowaniem i dlatego trzy punkty pojechały do Gdyni.

Świt Skolwin - BAŁTYK 0:1 (0:1) bramka: Kuzimski '29 (k)
BAŁTYK: Szulc - Kołodziejski ('60 Gołubiński), Szur, Kostuch, Korpalski - Duszkiewicz, Czerwiński - Marczak (89 Duda), Klecha, Duszkiewicz ('75 Demianchuk), Bartlewski - Kuzimski

Kolejny mecz Bałtyk zagra już w czwartek 31 maja (Boże Ciało). Początek meczu na Boisku "A" Gdyńskiego Centrum Sportu o godz. 17:00.