Wygrana w Solcu

Pierwszy raz w historii Bałtyk przyjechał do Solca Kujawskiego i był zdecydowanym faworytem spotkania.
Pomimo pauzy za kartki Maksyma Demianchuka i Patryka Regulskiego oraz braku kontuzjowanego Adama Dudy biało-niebiescy nie chcieli wrócić do Gdyni bez punktów.
Goście od początku narzucili swój styl gry, gospodarze natomiast mieli problem z przedostaniem się pod bramkę rywala.
W pierwszej połowie bramek nie oglądaliśmy, w drugiej natomiast działo się już o wiele więcej.
W 67 minucie gry Michał Marczak trafił w poprzeczkę, piłka spadła za linię bramkową i Bałtyk objął prowadzenie.
Minutę później Michał Smolarzczyk w walce o górną piłkę zagrał nieprzepisowo i sędzia główny Michał Szmytke pokazał mu czerwoną kartkę, od tej pory goście grali w  przewadze jednego zawodnika.
W 84 minucie Marczak otrzymał prostopadłe zagranie, lecz został odgwizdany spalony. Nasz zawodnik odkopnął piłkę i otrzymał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę i stan osobowy na boisku wyrównał się.
Pięć minut później Dominik Klecha wyszedł sam na sam z bramkarzem Unii, dograł piłkę do Mateusza Kuzimskiego, a ten zdobył swoją 21 bramkę w tym sezonie.

Unia Solec Kujawski – BAŁTYK 0:2 (0:0) bramki: Marczak ’67, Kuzimski’89.

BAŁTYK: Szulc - Kołodziejski (‘81 Kochanek), Szur, Kostuch, Korpalski (‘90 Gołubiński) - Czerwiński (‘46 Klecha), J. Letniowski, Duszkiewicz, Bartlewski - Kuzimski (‘90 Malanowski), Marczak

Kolejny mecz Bałtyk zagra we wtorek w Starogardzie Gdańskim z KP w ramach 1/2 regionalnego Pucharu Polski. Początek meczu na stadionie im. Kazimierza Deyny o godz. 18:00.