Wracamy do ligi

W niedzielę o 15:30 biało-niebiescy podejmą na boisku NSR Polonię Środa Wielkopolska. Zobaczymy w akcji dwóch naskuteczniejszych graczy ofensywnych w grupie 2 - Mateusza Kuzimskiego (9 goli, w tym 2 z rzutów karnych) i Krzysztofa Bartoszaka (10/3). 

Pamiętamy, że Michał Kołodziejski (10/9) ze Świtu jest obrońcą, a tak w ogóle to najwięcej bramek z gry strzelił w tym sezonie inny piłkarz ze Skolwina - Kamil Walków (8/0). 

Nie udało się w Kleczewie, gra z rezerwami Pogoni przełożona, więc liczymy, że jutro doczekamy się 20. ligowego zwycięstwa w roku kalendarzowym. W tabeli 2017 nasz zespół ustępuje jedynie Świtowi (o trzy punkty, ale przy meczu zaległym), natomiast wysoko w tym zestawieniu - bo na 5. miejscu - plasuje się drużyna ze Środy. W trwających rozgrywkach Polonia pozostawała najdłużej niepokona - aż do 10. kolejki, w której nie sprostała Wierzycy (2:3 mimo prowadzenia 2:0 do 57 min). W maju, gdy poloniści przyjeżdżali do nas na mecz ligowy po raz pierwszy w historii, cieszyli się opinią najlepszej defensywy w rundzie wiosennej (utrzymali to miano do końca ligi), ale akurat przy ul. Górskiego zespół Tomasza Dłużyka srodze rozczarował. Było 3:0, mimo że gdynianie też grali słabo. 

Przed sezonem trener Dłużyk dokonał sporych przetasowań w składzie, dołączył do kadry 10 nowych zawodników, z których ośmiu (w tym dwóch bramkarzy) występuje jesienią w większym lub mniejszym wymiarze. Mimo to kolejny rok kluczową postacią pozostaje były bałtykowiec, Igor Jurga (w tym sezonie już 4 bramki). 

Jeśli pominiemy wykluczonego z gry do końca rundy Sebastiana Bartlewskiego (kontuzja), wszyscy zawodnicy z III-ligowej kadry są do dyspozycji Sebastiana Letniowskiego. To przedostatni mecz seniorów w tym roku w Gdyni, kolejny bardzo ważny w kontekście sytuacji w czołówce tabeli. Dlatego serdecznie zapraszamy na NSR. 

powrót do listy artykułów