Wielkie wyzwanie przed juniorami

Meczem z Sokołem Ełganowo na NSR drugi zespół Bałtyku rozpocznie jutro sezon w V lidze. Początek rozgrywek w klasie okręgowej będzie bardzo intensywny, bo już we wtorek w Gdańsku spotkanie z Polonią, a w następną niedzielę z KS Mściszewice w Gdyni. 

Po dwóch awansach z rzędu przed podopiecznymi Jerzego Jastrzębowskiego poprzeczka wisi już na wysokim poziomie. Rezerwy są przecież oparte na najstarszym roczniku juniorów (1999), którego kilku reprezentantów trenuje z seniorami (Golc, Gołubiński, Kwaśniak) i do którego mają z czasem dołączać zawodnicy urodzeni w 2000 r. Pierwsi zresztą już dołączyli - Bartosz Sobczak jest poważnym kandydatem do gry na środku obrony, a swojej szansy doczekają się zapewne i Rafał Giruć, i Filip Jasina

Dla szerokiego grona nastolatków aspirujących do rywalizacji z "dorosłymi" przygotowaniem mają być występy w pomorskiej lidze U-19, do której wracamy po dwóch latach przerwy. Za drużynę - przy wsparciu trenera Jastrzębowskiego - od sierpnia jest odpowiedzialny Robert Wera, ostatnio szkoleniowiec juniorów młodszych Czarnych Pruszcz Gd. Juniorzy starsi razem z juniorami młodszymi rozpoczną ligę za tydzień. O dwumeczu z KP Starogard Gd. napiszemy oddzielnie, bo szczególnie w kategorii U-17 zadbaliśmy tego lata o dużo obiecujących nowinek. 

Awans Bałtyku II do V ligi jest w drobnym wymiarze powrotem do lat 90., gdy nasz klub miał rezerwy w starej III lidze, czyli de facto poziom wyżej niż obecnie gra pierwszy zespół. W latach 1991-93 Bałtyk II rywalizował m.in. z Arką, Chojniczanką, Elaną i Gryfem W. Do sezonu 1996/97 grał w IV lidze Pomorze. Dziś rezerwy mają służyć przede wszystkim rozwojowi juniorów, aby możliwie jak najlepiej poznali reguły rządzące futbolem stricte seniorskim. 

Początek meczu z Sokołem o 11:00. Sędzią głównym będzie Igor Brose

Kadra drugiego zespołu  
Bramka: Niciński (99), Schulz (97) 
Obrona: Adamczyk (97), Jasina (00), Sobczak (00), Stencel (99), Śliżewski (98) 
Pomoc: Bartnicki (99), Fol (98), Grzonkowski (99), Mościcki (97), Nowak (99), Wejman (99), Zaborowski (97) 
Atak: Giruć (00), Kudyba (98), Niemiec (99) 

Na zdjęciu głównym Nikodem Adamczyk, kapitan Bałtyku II, odbiera nagrodę dla mistrzów serie A od Andrzeja Szwarca, wiceprezesa Pomorskiego ZPN. 


powrót do listy artykułów