Wiadomość dla Wdy

Najlepiej tak właśnie kończyć żmudny okres przygotowawczy! Skoro Wda, pierwszy przeciwnik w lidze, podsumowała zimę wysoką wygraną z ósmym klubem IV ligi (5:0 z Wisłą Nowe), biało-niebiescy nie chcieli być gorsi. Na boisku w Rumi i wreszcie na trawie pokonali 6:1 (4:0) zajmującą po jesieni 10. miejsce w tabeli pomorskiej IV ligi drużynę Orkana.

Bramki: Michał Kozieł (82) - Tomasz Bejuk (12, 35), Krzysztof Rzepa (16), Mateusz Młynarczyk (27), Mateusz Kuzimski (52), Radosław Krysiński (65).
W 78 min Piotr Skrypoczka obronił rzut karny (strzelał Kacper Kiełb).

BAŁTYK
1. połowa: Matysiak - Szopiński, Wypij, Karasiński, Wesołowski - Krysiński, Atanacković, Gulczyński, Młynarczyk - Rzepa, Bejuk;
2. połowa: Skrypoczka - Szopiński, Wypij, Sadowski, Wesołowski - Krysiński, Sosnowski, Zyska, Młynarczyk - Kuzimski, Ruszkul

Pierwszoplanową rolę w konfrontacji z beniaminkiem IV ligi odegrał Bejuk, który do dwóch goli dołożył dwie asysty. Po kontuzji wrócił do gry Filip Sosnowski, ale nie mogli zagrać Marcin Poręba i Timur Pohranichnyi. Obaj się rozchorowali.

Za tydzień jedziemy do Świecia po ligowe punkty!