Ważne punkty w Świeciu

Bałtyk pokonał w wyjazdowym meczu Wdę Świecie 3:0 i odniósł piąte kolejne zwycięstwo.
Gdynianie zupełnie zdominowali  dzisiejszy mecz, przez całe spotkanie gospodarze oddali tylko dwa strzały w stronę bramki Bałtyku.
Mecz toczył się głównie na połowie Wdy, która nie radziła sobie z wysokim pressingiem przyjezdnych – gdy biało–niebiescy byli w posiadaniu piłki cierpliwie budowali akcje i stwarzali sobie kolejne sytuacje do zdobycia gola.
Wynik został otwarty w 23 minucie, wtedy Patryk Regulski dograł piłkę do Łukasza Duszkiewicza i ten zdobył swoją pierwszą bramkę w barwach Bałtyku.
W 55 minucie Juliusz Letniowski podawał do Mateusza Kuzimskiego, a ten wykończył kontratak Bałtyku. Cztery minuty później Kuzimski podszedł do rzutu wolnego i skutecznie go wykorzystał, czym ustalił wynik sobotniej gry.

Wda Świecie – BAŁTYK 0:3 (0:1) bramki: Duszkiewicz ’23, Kuzimski ’55, ’59.

BAŁTYK: Szulc - Regulski, Kostuch, Szur, Kochanek - Duszkiewicz (‘69 Bartlewski), Demianchuk (‘73 Rychłowski), Czerwiński, Letniowski - Marczak (‘83 Klecha), Kuzimski (‘77 Duda).

Kolejny mecz zawodnicy Bałtyku rozegrają już we wtorek o godz. 17:00 na NSR, w ramach regionalnego Pucharu Polski gdynianie zmierzą się z Wierzycą Pelplin.
Serdecznie zapraszamy na to spotkanie w którym stawką będzie awans do półfinału rozgrywek.