V liga na półmetku

Porażką 1:3 (0:1) na boisku w Kamienicy Królewskiej zakończył rundę jesienną zespół Bałtyku II. Gdynianie przezimują na 7. miejscu w tabeli V ligi. 

Bramki: Łukasz Kitowski (34), Filip Kreft (54), Arkadiusz Kordyl (59) - Alan FOL (82) 

BAŁTYK II: Bartkowiak - Śliżewski, Formella, Golc, Stencel (62 Fol) - Grzonkowski, Zaborowski - Bartnicki, Kwaśniak, Wejman - Maks Nowak 
Rezerwowi: Niciński - S. Kołodziejski 

Juniorom przyszło grać na trudnym terenie, acz nie w takiej ulewie jak seniorzy w Gdańsku, a przy tym rywale górowali nad nimi pod względem fizycznym. Mimo że w składzie KS w ogóle nie było grającego trenera i najskuteczniejszego zawodnika gospodarzy w jednej osobie, czyli Jakuba Hoffmanna (11 goli), a także 38-letniego obrońcy Michała Klamana, i tak na przeciw biało-niebieskich stanęło sześciu piłkarzy w wieku 25-33 lata. Właśnie najstarszy z nich (Kitowski) otworzył wynik po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. 
Nota bene autorem trzeciej bramki był starszy brat Adama Kordyla, który wbił rezerwom dwa gole w meczu z GKS Sierakowice we wrześniu. Arkadiusza znamy zresztą z występów w III-ligowej Cartusii (w ostatnich trzech meczach strzelił sześć goli). 

- Po ładnym uderzeniu Alana z 16 m mieliśmy kolejne szanse, w końcówce naprawdę dobrze wyglądaliśmy, jednak z perspektywy 90 minut pewnych mankamentów nie byliśmy w stanie zniwelować - komentował Jerzy Jastrzębowski. - Kilka razy dobrze interweniował Bartkowiak, kolejną naukę odebrał Formella, wciąż przecież junior młodszy. Wiosną będziemy mądrzejsi o popełnione błędy. 

W pierwszej rundzie Bałtyk II przegrał pięć spotkań (z drużynami nr 1, 2, 3, 4 i 6 w ligowej tabeli). Jedynej u siebie porażki z Czarnymi - mimo juniorskiego składu - można było uniknąć (zmarnowany karny przy stanie 0:0), ale ta prawidłowość właściwie sytuuje rezerwy w hierarchii V ligi. W starciu z doświadczonymi ligowcami - a średnia wieku niektórych rywali jest zaskakująco wysoka jak na szósty poziom rozgrywek - nasza młodzież jeszcze odstaje, tyle że czas pracuje na jej korzyść. 

Trener Jastrzębowski kończy drugi rok pracy z drugim zespołem, de facto juniorami. Krótkie podsumowanie: dwa awanse i 39 zwycięstw w 50 meczach ligowych. Akurat w Kamienicy był mały jubileusz. Co ważne, rezerwy stały się paliwem, które napędziło rozwój kolejnych roczników. Wróciliśmy do ligi U-19, w kategorii U-17 (razem z AP KP trzy zespoły ligowe) stoimy przed barażami o CLJ. 

Najlepsi strzelcy Bałtyku II: 6 - Kudyba, 5 - Bartnicki, Klecha, Podkański, 3 - Maks Nowak, Zaborowski 

W rankingu drugich zespołów na Pomorzu wyprzedzają biało-niebieskich IV-ligowe Arka i Bytovia oraz nieznacznie (o punkt) także V-ligowa Chojniczanka. 

V liga (gr.1) 
15. KOLEJKA: Kowale - Mściszewice 2:4 (!), Władysławowo - Wietcisa 4:3, Czarni - Sierakowice 3:0, Kaszuby - Orlęta 1:1, Sokół - Polonia 2:0, Orzeł - Gedania 3:3, Sztorm - Sopocki PK 3:0 
TABELA po jesieni 

powrót do listy artykułów