Trzecioligowy przegląd Kociewia

We wtorek Bałtyk pokonał w Tczewie Wierzycę Pelplin 1:0, nie było łatwo, obie drużyny mierzyły się przecież ze sobą tydzień wcześniej w spotkaniu pucharowym (tu w regulaminowym czasie gry było 2:2, mecz rozstrzygnął się w rzutach karnych 5:4) i można powiedzieć, że znały się dobrze.
W 30 minucie Mateusz Kołodziejski dogrywał piłkę z rzutu wolnego, ta została wybita przed szesnastkę i dopadł do niej Mateusz Kuzimski który huknął pod poprzeczkę nie dając szans obrony bramkarzowi gospodarzy.
Jeszcze przed przerwą pelplinianie odpowiedzieli strzałem w poprzeczkę bramki strzeżonej przez Marka Szulca, lecz wynik nie uległ zmianie.

Po zmianie stron gra był szarpana i nerwowa, Wierzyca przejmowała inicjatywę lecz gdynianie dowieźli korzystny wynik do końca spotkania.
Na początku drugiej połowy na szczęście niegroźnego urazu kolana doznał Kuzimski który opuścił plac gry, ale ostatnie diagnozy nie wykluczają go z sobotniej gry z KP Starogard.

Z zespołem z Kociewia który w tym roku obchodzi dziesiąte urodziny zagramy w najbliższą sobotę w Gdyni na NSR o godz. 11:00.
Starogardzianie (nasz półfinałowy rywal w regionalnym PP) w tym roku jeszcze nie doznali goryczy porażki (7 zwycięstw, 2 remisy) min. Wygrali wyjazdowy mecz z liderującym Świtem Skolwin 1:0 po golu ukraińskiego obrońcy
Maksyma Adamenko w 29 minucie.
Podopieczni Łukasza Kowalskiego (zawodnika biało-niebieskich jesienią w sezonie 2010/11 6 gier – 2 gole) wiosną grają bardzo skuteczny i solidny futbol, zdobyli 15 goli tracąc przy tym tylko jednego. Tę jedną bramkę zdobył Bartosz Czerwiński
z Wdy Świecie w meczu rozgrywanym na stadionie im. Kazimierza Deyny 17.03.2018.
Piłkarze Bałtyku chcąc zdobyć trzy punkty muszą się przeciwstawić skutecznością zarówno w obronie jaki w ataku – na pewno będzie co oglądać w sobotnie przedpołudnie na NSR.
Serdecznie zapraszamy do kibicowania, naszym zawodnikom na pewno się to przyda! Początek spotkania w sobotę o godz. 11:00.