Tak czy owak wygrał Bałtyk

Juniorzy młodsi Bałtyku nie sprostali rywalom z Koszalina i po wyjazdowej porażce 1:2 (1:1) pożegnali się z marzeniami o CLJ. Nie definitywnie, a jedynie tymczasowo, bo kolejną szansę w barażach podopieczni Krzysztofa Wesołowskiego mogą wywalczyć podczas rundy wiosennej w Pomorskiej Lidze U-17. Pozycję wyjściową mają dobrą, rywalizacja z KP Starogard i Arką SI zapowiada się arcyciekawie. 

- W rewanżu zagraliśmy nieco inaczej, z ofensywnie ustawionym Wasilewskim i Sobieckim przesuniętym na lewą pomoc - relacjonował trener biało-niebieskich. - Zaczęło się obiecująco, ale pech sprawił, że dobrze grający Jakub okupił próbę strzału naderwaniem mięśnia. Swoją drogą nie on jeden wrócił do domu kontuzjowany. Naprawdę trudna była to dla nas rywalizacja pod względem fizycznym, twardy, męski futbol. Przeciwnik skupił się na utrzymaniu korzystnego wyniku z Gdyni, do przerwy nie unikał składnych kontrakcji, które brały się z naszego posiadania piłki i zdarzających się strat w środku pola, ale po przerwie, gdy było 1:1, koszalinianie przeszli do głębokiej defensywy. Próbowaliśmy, lecz muru nie przebiliśmy. Wysoka intensywność kosztowała utratę sił, ostatnie 10-15 minut to fragment, w którym już niewiele mogliśmy zrobić. 

Gdynianie to głównie rocznik 2002, Bałtyk Koszalin - 2001. Nasz zespół już wie, że CLJ jest w zasięgu ręki, zawodnicy wiedzą, czego i ile zabrakło im do szczęścia. Rozczarowanie niepowodzeniem jest zrozumiałe, łez w środę po ostatnim gwizdku nie brakowało, jednak doświadczenie z barażu może okazać się bezcenną nauką. Ponad 80% drużyny ma przed sobą jeszcze półtora roku w kategorii U-17 i sporo w niej do wygrania. 
------ 
Koszalin 1:2 (SADOWSKI 42 - Pawłowski 30, Ścirka 58) 
BAŁTYK G.: Mallek - Rynkowski Ż, Czerkies, Grochowski, Andryszak, Delinac, D. Budziński (63 Wojtkiewicz), Wawrzyniak, Wasilewski (15 Muszyński), Sobiecki Ż, J. Sadowski 
Rezerwowi: Bochiński - Bień, Formella, Zdanowicz 

Gdynia 0:1 (Bazyliński 50) 
BAŁTYK G.: Mallek - Zdanowicz, Czerkies, Grochowski, Andryszak, Delinac (52 Wojtkiewicz), Rynkowski, Sobiecki, Muszyński (52 Wasilewski), Wawrzyniak (70 D. Budziński), J. Sadowski 
Rezerwowi: Bochiński - Formella 

powrót do listy artykułów