Szczyt w serie A

Weekend bez Bałtyku? Niemożliwe. Pierwszy zespół nie gra, za to przed drugim mecz na szczycie serie A z Zenitem Łęczyce na NSR. Stawką gry jest pozycja wicelidera. Zresztą, kto wie, gdynianie mogą zostać nawet liderem, ale to zależy od wyniku SPK, który także zagra w sobotę o 11:00.

Na dziś sytuacja wygląda tak: SPK - 42 pkt., Bałtyk II - 39, Zenit - 38. Tuż za podium plasuje się KP Sopot (35), który przedwczoraj pewnie sięgnął po trzy punkty.

Zenit to najskuteczniejsza drużyna w lidze (67 goli) i jedna z dwóch (obok SPK) bez porażki na wyjeździe. Wygrał siedem ostatnich meczów, a w całym sezonie przegrał jedynie z obecnym liderem (1:2) i wiceliderem (1:4).
Biało-niebiescy przystąpią do gry z kilkoma zawodnikami z III-ligowej kadry. W zespole Jerzego Jastrzębowskiego wciąż nie ma Kordiana Bartnickiego (lider rezerw w rundzie jesiennej leczy kontuzję), wszystko wskazuje na to, że dłuższa pauza czeka Bartosza Kudybę (kontuzja podczas spotkania z Bojanem), natomiast za kartki musi pauzować kolejny junior, Jakub Golc.

Serie A (grupa 1)
17. KOLEJKA: KP Sopot - Kaszubia Starzyno 6:1, Portowiec Gdańsk - Błyskawica Reda Rekowo 6:1, KP Gdynia - MKS II Władysławowo 5:1, Wicher Wierzchucino - Zatoka 95 Puck 1:2,
sobota 11:00 Sopocki PK - Dragon Bojano, Latarnik Choczewo - Celtic Reda
powrót do listy artykułów