Puchar bez problemów

W środę piłkarze Bałtyku przeskoczyli pierwszą przeszkodę pucharową. Na boisku w Połchowie pokonali Kaszuby 7:0 (3:0). W pierwszym zespole SKS zadebiutował Michał Bartkowiak.

Bramki: Patryk REGULSKI (6), Adam DUDA (16, 52, 80), Przemysław KOSTUCH (18-karny, 89), Dominik KLECHA (87)

KASZUBY: Koy - M. Skwiercz, K. Skwiercz, Toruńczak, Dopke, Dettlaff (64 Grzywacz), Meina (59 Brzostek), Cherek, Więcek, Rydlewicz (84 Starba), D. Krzysztofik (77 Karol Hildebrandt)
Rezerwowi: Szlage

BAŁTYK: Bartkowiak - Kołodziejski, Kostuch, Proena, Regulski Ż (62 Gołubiński) - Klecha, J. Letniowski, Szur (62 Bartlewski), Wesołowski (62 Korpalski) - Podkański (62 Malanowski), Duda
Rezerwowi: Matysiak

Udany początek gry ułatwił gdynianom zadanie. W 18 min - po karnym Kostucha za faul na Damianie Podkańskim - było po meczu. Piątoligowcy mimo obecności kilku rutyniarzy w składzie (sześciu zawodników w wieku 28-35 lat) nie byli w stanie przeciwstawić się Bałtykowi.
Regulski zaliczył premierowe trafienie w biało-niebieskich barwach, Klecha zakończył roczną posuchę (poprzedni gol również w PP), wreszcie hat-trick Dudy (plus asysta) - jego pierwszy w Bałtyku, ale też pierwszy w wykonaniu piłkarza Bałtyku od prawie 2,5 roku (4 gole Mateusza Kuzimskiego z Astrą).

Do V rundy (18 bm.) awansowali także: z III ligi - GKS Przodkowo i Wierzyca Pelplin, z IV ligi - Arka II Gdynia, Jaguar Gdańsk i Stolem Gniewino, z V ligi - Chojniczanka II, MKS Władysławowo i Orzeł Trąbki Wlk., z A-klasy - Sokół Zblewo i Wisła Tczew, z B-klasy - Sopocka AP.
W środę odbędą się cztery zaległe mecze, wśród zwycięzców tych par może się znaleźć tylko jeden klub z ligi wyższej niż piąta (KP Starogard). Zważywszy na fakt, że Pomorski ZPN stosuje na tym etapie rozgrywek klucz geograficzny, możemy się spodziewać, że następnym rywalem zespołu Sebastiana Letniowskiego będzie drużyna z Trójmiasta lub okolic (np. Władysławowo).


powrót do listy artykułów