Przemysław Szur w Bałtyku

Przemysław Szur będzie grać w nowym sezonie w drużynie Bałtyku. 21-latek, już nie młodzieżowiec, przeszedł do naszego klubu definitywnie z Gryfa Wejherowo. Wiosną grał w Przodkowie i zalazł nam za skórę.

Do trzynastego roku życia biegał za futbolówką w Gryfie, skąd przeniósł się do Arki Gdynia, aby po sześciu sezonach wrócić do macierzystego klubu najpierw w ramach wypożyczenia, a potem definitywnie. Przez półtora roku w zespole ze Wzgórza Wolności 27 razy zagrał w II lidze (1 gol). Przed rundą wiosenną 2017 trafił do GKS Przodkowo, gdzie zaliczył wejście smoka. Otwierał wynik w dwóch pierwszych - do tego zwycięskich - występach w barwach III-ligowca. Tego drugiego gola wbił na NSR akurat biało-niebieskim. Pierwszą połowę roku zakończył z czterema ligowymi trafieniami (łącznie ma ich już 9, czyli sporo jak na zawodnika defensywnego). Co ciekawe, aż sześć razy strzelał na 1:0 i dwukrotnie na 2:0. To niecodzienna prawidłowość.

Sebastian Letniowski zdążył dobrze poznać młodego obrońcę: "Silny, prawonożny, dobrze grający głową, potrafiący wyprowadzić piłkę ze strefy obronnej, do tego skuteczny pod bramką przeciwnika. Może też grać na pozycji defensywnego pomocnika."

Nowy bałtykowiec debiutował w III Lidze Bałtyckiej w meczu przeciwko naszej drużynie. Kilka tygodni po 17. urodzinach grał przez trzy minuty z Bałtykiem dopiero po raz drugi prowadzonym z ławki przez Marcina Martyniuka (czerwiec 2013). W trzech spotkaniach ligowych przeciwko Kadłubom nie poniósł porażki (0:0, 1:1, 3:0).
W 33. kolejce sezonu 2016/17 w meczu z Górnikiem Konin Przemek otrzymał czerwoną kartkę, a za rażący faul Komisja Dyscyplinarna Pomorskiego ZPN zawiesiła go dodatkowo na dwa spotkania. To oznacza, że trener Letniowski nie będzie mógł brać go pod uwagę przy ustalaniu składu na inaugurację nowych rozgrywek. Szur rozpocznie też przygotowania kilka dni później z powodu zaplanowanego wcześniej urlopu.
Swoją drogą, start III ligi może się przesunąć o tydzień - na 12 sierpnia. Wciąż czekamy na komunikat Kujawsko-Pomorskiego ZPN.

To nie koniec informacji dzisiaj. O 17:30 pierwszy trening z nowym szkoleniowcem i pokaźną grupą nowych twarzy na testach.

Na zdjęciu głównym Przemysław Szur razem z Wojciechem Zyską.
powrót do listy artykułów