Posiłki młodzieżowe

Wczoraj na twitterze informowaliśmy o trzech młodzieżowcach, którzy dołączyli do kadry biało-niebieskich. Środkowy obrońca Arkadiusz Korpalski i ofensywny pomocnik/skrzydłowy Juliusz Letniowski przybyli na Olimpijską z Lechii Gdańsk (transfery definitywne), Patryk Regulski został wypożyczony na rok z Arki Gdynia.

19-letni Korpalski grał dotąd w Centralnej Lidze Juniorów i w Bałtyku stanie przed szansą debiutu w seniorach, być może już jutro, skoro Przemysław Szur musi odcierpieć karę zawieszenia z końcówki poprzedniego sezonu. Na początku wiosny br. starszy o dwa miesiące Letniowski spędził z Korpalskim trochę czasu na boisku (4 występy w CLJ), natomiast jesień 2016 spędził na wypożyczeniu do Bytovii. W I lidze grał mało (trzy epizody), niewiele więcej w IV-ligowych rezerwach (gol z Kaszubią Kościerzyna).

Zanim klub z Gdańska zrezygnował z utrzymywania rezerw, Juliusz pokazał się na boiskach III Ligi Bałtyckiej (26/5).
W sezonie 2015/16 należał do szerokiej kadry biało-zielonych, u schyłku kadencji trenera Thomasa von Heesena został zgłoszony do rozgrywek ekstraklasy, lecz nie doczekał się debiutu.
Za to w marcu ub.r. zadebiutował w reprezentacji Polski U-18 (towarzyskie mecze z Ukrainą i Łotwą), a w sierpniu został powołany do kadry U-19 na turniej Balcom BMW Cup w Japonii, podczas którego zagrał przeciwko Korei Południowej oraz Sanfrecce Hiroszima.

20-letni Regulski (na zdjęciu głównym w starciu z Marcinem Porębą) jest z tej trójki najbardziej ograny w rozgrywkach ligowych, bo ma już na liczniku 55 spotkań w III lidze (1 gol) w barwach drugiego zespołu Arki i ostatnio KS Chwaszczyno. Ma grać na boku obrony. 


powrót do listy artykułów