Portowcy za mocni

Po remisie w Gdyni z Sokołem Kleczew 2:2, Bałtyk pojechał do Szczecina na mecz z rezerwami Pogoni II.
Rezerwy ekstraklasowej drużyny w rozgrywkach trzeciej ligi nie zdobyły choćby punktu w ostatnich czterech spotkaniach, zostali pokonani kolejno przez Górnik Konin (0:3), Sokół Kleczew (1:4), Świt Skolwin (0:1) i Elanę Toruń (1:4).
Drużyna portowców podobnie jak rezerwy Lecha Poznań to ekipa złożona z młodych zawodników – najmłodszy z nich w dniu dzisiejszym to bramkarz Jędrzej Grobelny który niebawem skończy 17 lat.
Średnia wieku zawodników Pogoni to niespełna 20 lat.

Gospodarze w pierwszej połowie zdominowali faworyzowany zespół gdynian. W 33 minucie udokumentowali swoją przewagę – na listę strzelców wpisał się Mateusz Bochnak.
Pięć minut przed przerwą Patryk Paczuk wykonał rzut wolny i podwyższył prowadzenie.

Biało-niebiescy na drugą połowę wyszli bardzo zdeterminowani do zmiany rezultatu, przyniosło to efekt w 55 minucie - do siatki trafił wprowadzony na boisko po przerwie Adam Duda.
W 74 minucie Michał Górzyński wymanewrował kilku obrońców i wpakował piłkę do bramki. Nie działo się dobrze w szeregach gości, w 76 minucie Juliusz Letniowski zobaczył drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kratkę i Bałtyk kończył mecz w „10”.
Mimo wszystko gdynianie nie złożyli broni, trzy minuty później Przemysław Szur strzelił gola który dawał szansę na choćby remis, lecz wynik nie uległ już zmianie i szczecinianie zwyciężyli 3:2.

Taki wynik powoduje to, że przy jakiejkolwiek zdobyczy punktowej Elany Toruń dziś w meczu z Wierzycą Pelplin, gdynianie nie będą już mieli nawet matematycznych szans na awans do drugiej ligi.
Jeżeli torunianie wygrają w Tczewie, a Świt Skolwin przegra z Jarotą Jarocin, to już dziś mogą świętować awans.

Pogoń II Szczecin - BAŁTYK 3:2 (2:0) bramki: Duda '55, Szur '79.
BAŁTYK: Szulc - Kołodziejski, Kostuch, Kochanek (;46 Bartlewski), Korpalski - Marczak, Duszkiewicz, Szur, Letniowski - Rychłowski ('46 Duda), Kuzimski.

Bałtyk kolejny mecz zagra również na wyjeździe. W najbliższą sobotę o godz. 16:00 biało-niebiescy zagrają z Polonią Środa Wielkopolska.