Pojedynek snajperów

Na boisku w Nowym Porcie Bałtyk II pokonał Portowca 5:0 (1:0). To 10. z rzędu wygrana biało-niebieskich w serie A. Dwa następne zwycięstwa zapewnią im awans do V ligi.

Bramki: Grzegorz Gulczyński (44), Dominik Klecha (60, 87, 90), Maciej Buławski (70)

BAŁTYK II: Bartkowiak - Szopiński, Adamczyk Ż, Golc, Stencel - Gołubiński, Kwaśniak (46 Pohranichnyi) - Garczewski (46 Buławski), Gulczyński, Nowak Ż (80 Grzonkowski) - Klecha
Rezerwowi: Niciński - Mościcki, Fol, Pobłocki

Hat-trickiem Klecha otworzył na nowo rywalizację z Gulczyńskim o tytuł najskuteczniejszego zawodnika rezerw. Bilans na dziś: 15 do 14. Bartosz Kudyba miałby tu coś do dodania, ale - jak wiadomo - w tym sezonie już go nie zobaczymy na boisku.
- Graliśmy na sztucznym boisku, dużo lepszym niż nasze, szerokim, ale nie tak długim, bo 90-metrowym, a to dość rzadka dziś sytuacja -
komentował Jerzy Jastrzębowski. - Objęliśmy prowadzenie po dynamicznej akcji Garczewskiego /główne foto/, który dograł piłkę do Gulczyńskiego. Gospodarze utrzymywali korzystny wynik dopóki mieli siły, po przerwie dużo szybciej niż w 60 minucie mogliśmy podwyższyć prowadzenie. Wszystkie gole po akcjach, najładniejsza była ta z udziałem najmłodszego na boiska Macieja, a Dominik dwukrotnie lobował bramkarza gospodarzy po fajnych podaniach za plecy stoperów Portowca.

Za tydzień na NSR hit wiosny - mecz z SPK.

Serie A (grupa 1)
21. KOLEJKA: KP Sopot - Zenit Łęczyce 5:3, Celtic Reda - MKS II Władysławowo 6:1, Latarnik Choczewo - Zatoka 95 Puck 1:3
niedziela Sopocki PK - Wicher Wierzchucino, Kaszubia Starzyno - Dragon Bojano, KP Gdynia - Błyskawica Reda Rekowo