Po finał do Starogardu!

Jutro na stadionie im. Kazimierza Deyny w Starogardzie Gdańskim Bałtyk spotka się z miejscowym KP w ramach meczu półfinałowego regionalnego Pucharu Polski.
Gospodarze do ½  doszli grając jeden mecz mniej niż Bałtyk, po zwycięstwach w IV rundzie z Szarżą Krojanty (9:1) i z Orłem Gołubie (2:1) w 1/8 finału wylosowali wolny los. W ćwierćfinale biało-zieloni w derbach powiatu pokonali Sokół Zblewo 2:0.

W lidze starogardzianom, o czym już pisaliśmy przed meczem o punkty wiedzie się wyjątkowo dobrze, do ostatniej trzecioligowej kolejki wiosną nie zasmakowali porażki, a bramki zdołali im strzelić tylko zawodnicy Bałtyku - Adrian Kochanek i Mateusz Kuzimski oraz Bartosz Czerwiński z Wdy Świecie.
W ostatniej kolejce natomiast KP uległo na swoim stadionie Polonii Środa Wielkopolska 1:2, bramkę dla gospodarzy zdobył ich najlepszy strzelec – Dawid Retlewski.

Bałtyk w półfinale Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim ostatnio zameldował się w sezonie 2008/2009, wtedy w spotkaniu z Zatoką Puck zwyciężył 2:1 po dwóch bramkach Łukasza Nadolnego, w finale zawodnicy prowadzeni przez Jerzego Jastrzębowskiego okazali się gorsi w dwumeczu od Bytovii II (0:1 w Bytowie, 0:0 w Gdyni).
Ostatni triumf w regionalnym Pucharze Polski gdynianie odnieśli 16.06.1999 - w finale rozegranym na stadionie Gedanii pokonali Wietcisę Skarszewy 4:0. Nie ma co ukrywać - Bałtyk ma chrapkę na pucharowe zwycięstwo w tym sezonie.

Zapowiada się ciekawe widowisko, obie drużyny będą chciały awansować do czerwcowego finału który najprawdopodobniej zostanie rozegrany w Malborku.
Początek spotkania w Starogardzie Gdańskim o godz. 18:00.

powrót do listy artykułów