Pierwszy transfer

Sebastian Letniowski poprowadzi pierwszy zespół Bałtyku w nowym sezonie. 42-letniego szkoleniowca z Gdańska, wychowanka Gedanii, ojca dwóch piłkarzy Lechii, kibice kojarzą przede wszystkim z naszym ligowym rywalem z Przodkowa. Za wyniki GKS odpowiadał przez pięć lat, wcześniej szkolił w tym klubie młodzież i grał w IV lidze. 

Letniowski związał się z Bałtykiem roczną umową. Treningi rozpocznie 3 lipca. Doskonale zna realia III ligi i pomorski rynek. W tygodniu powinniśmy poznać jego współpracowników - trenera bramkarzy (Waldemar Stanik na powrót skupi się na szkoleniu młodych golkiperów SKS i AP KP) oraz kierownika drużyny. 

Nowy trener biało-niebieskich mieszka na gdańskim Ujeścisku, uwaga - jest ojcem czwórki dzieci. Najstarszy Juliusz (rocznik 1998) dwukrotnie - w składzie Lechii II - grał przeciwko Bałtykowi w III Lidze Bałtyckiej (jesienią ub.r. był wypożyczony do I-ligowej Bytovii). O dwa lata młodszy Jakub też trenuje w gdańskim klubie. Nie zapytaliśmy czy Amelia i Antoni także zdradzają zainteresowanie futbolem, ale faktem jest, że w futsalu - nieobcym przecież trenerowi - rodzina Letniowskich mogłaby wystawić niezły skład. 

powrót do listy artykułów