Pierwszy raz w Solcu

Jutro o godz. 14:00 zawodnicy Bałtyku po raz pierwszy w historii wybiegną na murawę stadionu w Solcu Kujawskim na mecz z Unią.
Po meczu z KP Starogard na pewno pozostał niedosyt, mecz z walczącą o utrzymanie Unią będzie znakomitą okazją do rehabilitacji. Gdynianie muszą pokazać, że potrafią się podnieść i ostatni niezbyt udany mecz był tylko wypadkiem przy pracy.
W najbliższym meczu nie zobaczymy w biało-niebieskich szeregach Maksyma Demianchuka (8 kartka) i Patryka Regulskiego (czerwona kartka). Wydział dyscypliny KP-ZPN podjął decyzję o zawieszeniu Patryka na cztery mecze we wszytkich klasach rozgrywkowych.

Beniaminek z Solca Kujawskiego broni się przed spadkiem, w tym momencie zajmują 16 miejsce z dorobkiem 19 punktów. Ostatnie mecze w trzeciej lidze nie napawają optymizmem, ostatnie zwycięstwo odnieśli 31.03 z Centrą Ostrów 4:1.
Kolejne sześć spotkań to 5 porażek i remis w Szczecinie z Pogonią II 3:3. Z kolei w regionalnym Pucharze Polski w minioną środę unici zameldowali się w półfinale po zwycięstwie nad Krajną Sępólno Krajeńskie aż 9:0, w ½ finału zmierzą się z Elaną Toruń.
Dwóch zawodników w drużynie Unii ma na koncie 4 bramki – są to pomocnicy Piotr Kaczkowski i Jakub Kotarzewski, w sumie solczanie zdobyli 28 w tym sezonie i stracili 56.

Arbitrem spotkania będzie Michał Szmytke z Poznania, na liniach pomagać mu będą Patryk Kochański i Radosław Flagier. Sędzia Szmytke poprowadzi w sobotę dziewiąty trzecioligowy mecz w tym sezonie – gdynianom jeszcze nie sędziował.

powrót do listy artykułów