Pierwsze zwycięstwo w tym roku

Zawodnicy Bałtyku rozegrali zdecydowanie najcięższy z dotychczasowych meczy kontrolnych tej zimy. Niewątpliwie było widać trudy okresu przygotowawczego, dodatkowo  kadra była uszczuplona o  pięciu naszych zawodników - Marcina Matysiaka, Michała Marczaka, Przemysława Kostucha, Szymona Rychłowskiego oraz Sebastiana Bartlewskiego.
Nasi zawodnicy do meczu podeszli ostrożnie, głównym celem na pierwsze minuty było zachowanie czystego konta. Niestety po 20 minucie Chrobry zaczął grać bardzo wysokim pressingiem, a biało-niebiescy nie potrafili sobie poradzić z agresywną grą przeciwnika.
Efektem tego były dwie bramki Przemysława Trytko w 20 i 25 minucie. Niedługo po tym sygnał do ataku dał Juliusz Letniowski który strzelał z 18 metrów, lecz Adam Makuchowski nie dał się pokonać.
W 45 minucie po rzucie rożnym piłka spadła na 16 metr, a tam dopadł do niej Łukasz Duszkiewicz który precyzyjnym strzałem umieścił piłkę siatce.
Po przerwie najbliżej wyrównania był Mateusz Kuzimski który minął bramkarza w sytuacji sam na sam lecz wracający obrońca wybił mu piłkę wślizgiem. W 64 minucie kontuzji nabawił się Maksym Demianchuk, który prawdopodobnie zbił piętę i musiał opuścić plac gry.  Na osiem minut przed końcem rozegraliśmy ładną zespołową akcję, piłka trafiła na prawe skrzydło do Rafała Malanowskiego a ten dograł piłkę do Przemysława Czerwińskiego który pokonał bramkarza z Głogowa.
Cztery minuty później przeprowadziliśmy szybki atak który zakończył Malanowski i ustalił wynik meczu.

BAŁTYK – Chrobry Głogów 3:2 (1:2)  bramki: Duszkiewicz 45’, Czerwiński 82’, Malanowski 86’ - Trytko 20’, 25’.

BAŁTYK: Szulc (60’ Bartkowiak) – Kołodziejski (70’ Gołubiński), Szur (70’ Golc), Kochanek, Korpalski (46’ Regulski) – Kuzimski, Duszkiewicz (46’ Demianchuk (64’ Duszkiewicz)), Czerwiński, Letniowski, Klecha (70’ Malanowski) – Duda.

Chrobry: I połowa: Makuchowski - Stolc, Michalec, Danielak, Zawodnik testowany, Gąsior, Kona, Nowicki, Napolov, Dybizbański, Trytko
II połowa: Gospodinov - Ilków-Gołąb, Michalski, Pietrzczyk, Wawszczyk, Zawodnik testowany, Mandrysz, Bach, Borecki, Szczepaniak, Kaczmarek.

Następny sparing zagramy z Chojniczanką Chojnice. Z liderem I ligi spotkamy się na boisku COS Cetniewo we Władysławowie w najbliższą sobotę godz. 11:00.

powrót do listy artykułów