Osiem goli w Stężycy

Bałtyk pokonał w drugim sparingu tego weekendu Radunię Stężyca 6:2.
Wysoki wynik cieszy, zwłaszcza że nie był to dla gdynian spacerek. Przy stanie 0:0 Michał Bartkowiak obronił rzut karny, a były zawodnik Bałtyku, obecnie broniący barw Raduni Tomasz Bejuk w 24 minucie wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Dwie minuty później do remisu doprowadził Mateusz Kołodziejski, a jeszcze przed przerwą trafienie na 2:1 zanotował Szymon Rychłowski.
Druga połowa była dla biało-niebieskich zdecydowanie skuteczniejsza - do bramki Raduni trzy razy trafił Rychłowski, jedną bramkę dołożył Adam Duda.
W sparingu wystąpiło trzech zawodników na co dzień trenującyh w drużynie rezerw - Erwin Kwaśniak, Kordian Bartnicki oraz Petros Ter-Petrosyan.
Ten ostatni przebywa w klubie od jakiegoś czasu, lecz dopiero teraz dostał szansę od trenera Sebastiana Letniowskiego. Ormianin to gracz środka pola z przesłością w kadrze      Armenii U-19, jego ostatnim klubem był Ararat Erewan w którym rozegrał 10 meczy w tamtejszej ekstrakalsie i dwa w Pucharze Armenii.

Radunia Stężyca - BAŁTYK 2:6 (1:2) bramki: Kołodziejski '26, Rychłowski '37, '58, '88, '89, Duda '55 - Bejuk '24,'78 (k).

BAŁTYK: Bartkowiak - Kołodziejski ('60 Gołubiński), Szur, Kochanek, Korpalski ('46 Regulski), Petrosyan, Czerwiński ('60 Golc), Letniowski ('30 Kwaśniak), Rychłowski, Klecha ('46 Malanowski), Duda ('60 Bartnicki).

Kolejny sparing już we wtorek. Na Narodowym Stadionie Rugby zagramy z Cartusią - pierwszy gwizdek sędziego o godz. 17:00. Zapraszamy!