Ofensywni z Gdańska

We wtorek na boisku w Baninie biało-niebiescy pokonali "jedenastkę" Jaguara 1:0 (0:0). Pożądane (jak zawsze) zwycięstwo przyszło w trzecim sparingu - po 0:1 w Wejherowie i remisie 1:1 z Huraganem. Na tle IV-ligowca z Gdańska Sebastian Letniowski sprawdził 23 piłkarzy.

Do startu ligi ponad trzy tygodnie, więc testowanie zapewne jeszcze potrwa, co wcale nie przeszkadza szkoleniowcowi podejmować decyzje. Do bramki Jaguara trafił Damian Podkański, w meczu z III-ligowcami na listę strzelców wpisał się Szymon Rychłowski. Obaj zawodnicy zyskali uznanie Letniowskiego i w nowym sezonie będą bronić barw SKS. Dla Szymona (foto) to powrót na Olimpijską po trzech latach.

W sezonie 2013/14 wychowanek gdańskiej Polonii rozegrał 23 mecze w biało-niebieskiej koszulce i strzelił trzy gole. Dorobek rozczarowujący zważywszy na wiązane z nim nadzieje. Przy Marynarki Polskiej był przecież czołowym strzelcem III ligi. Następne rozgrywki spędził na wypożyczeniu do Cartusii (25/3), stamtąd wrócił do Polonii (V liga), by po kilku miesiącach ponownie zameldować się w III lidze, dokładnie w Kaszubii (13/2), ale na krótko, bo drużyna z Kościerzyny została zdegradowana. W IV lidze 7-krotnie wpisywał się na listę strzelców, bordowi zakończyli sezon na 7. miejscu.

Dwa oczka niżej w tabeli uplasował się Jaguar, a prym w ataku zespołu z Kokoszek wiódł o sześć lat młodszy Damian Podkański. 20-latek, czyli jeszcze przez rok młodzieżowiec, zdobył 18 goli. Wcześniej był zawodnikiem V-ligowej Olimpii Osowa i tam również wyróżniał się skutecznością (17 bramek w edycji 2015/16 plus 11 wiosną 2015). Jego przejście na  kolejny poziom wydaje się więc bardzo naturalne.
A, dajmy na to, 10 goli w III lidze byłoby dowodem prawidłowego rozwoju, prawda? Czego klubowi i zawodnikowi życzymy. Dodajmy, że w juniorach gdańskiego Olimpiku Damian grał m.in. z byłym już bałtykowcem, Filipem Sosnowskim.
powrót do listy artykułów