Nowy początek

Za tydzień wróci do rozgrywek ligowych większość drużyn młodzieżowych. W sobotę awansem zaingurowała wiosnę drużyna rocznika 2003, w której doszło do kilku zmian wynikających z zatrudnienia od stycznia nowego szkoleniowca, Karola Złonkiewicza oraz ze współpracy z AP KP Gdynia.

Jednak najpierw o meczu - biało-niebiescy przegrali z Gryfem II Wejherowo 1:3 (0:2). Honorowego gola strzelił Maciej Adamczewski z rzutu wolnego. Były okazje, aby doprowadzić do stanu 2:2, jednak koniec końców prowadzeni przez byłego bałtykowca, Wojciecha Waśka goście okazali się lepsi. Porażka definitywnie pozbawia nasz zespół i tak iluzorycznych po jesieni szans na awans do ligi wojewódzkiej. Młodzi piłkarze mają jednak jasno określony cel - już w sierpniu 2018 r. najlepsi w roczniku otrzymają możliwość występów w pomorskiej lidze U-17.

BAŁTYK: S. Necel (36 Miłkowski) - Gębski, Kołecki, Kabała, Dąbkowski - Winnicki, Wręczycki, K. Ponichtera, Pietruszka, Wiśniewski - Kmiecik. Grali także: Żurawski, Kowalewski, Święciński, Adamczewski, Pleczyński, Sztorch

W Bałtyku zadebiutowało sześciu zawodników: Szymon Necel, brat Krzysztofa z drużyny U-17 (MKS Władysławowo), Jakub Dąbkowski, Adam Winnicki, Konrad Wiśniewski i Damian Wręczycki (AP KP) oraz Michał Sztorch.
Jednocześnie do występującego w wyższej lidze zespołu AP KP zostali wypożyczeni: Krystian Karólek, Przemysław Łogiński, Jakub Michniewicz, Patryk Mróz, Mateusz Wittman, Paweł Wyszomierski oraz bramkarz Mateusz Ponichtera. Chłopców czeka sprawdzian z najlepszymi drużynami w regionie.

Też w sobotę AP KP grało towarzysko z pierwszym zespołem Gryfa, który rywalizuje z Lechią Gdańsk o tytuł mistrza Pomorza w kategorii U-14. Gdynianie przegrali 1:3 (gol Jakuba Wolszona). Niebawem otrzymają okazję do rewanżu w lidze.
powrót do listy artykułów