Nowi defensorzy

Piłkarze Bałtyku przegrali w Elblągu z Olimpią 1:2 (1:1), którą już za tydzień czeka liga. Gdynianie do inauguracji sezonu mają jeszcze trzy tygodnie. Do bramki II-ligowców trafił Szymon Rychłowski.

W środę biało-niebiescy zmierzą się z Gedanią na jej boisku. Z każdym dniem klaruje się nowa kadra. Pewne miejsca w ekipie Sebastiana Letniowskiego mają już kolejni defensorzy: Łukasz Duszkiewicz (foto), właśnie pozyskany z GKS Przodkowo oraz Adrian Kochanek, lewonożny obrońca zdegradowanej z III ligi Pogoni Lębork. Mamy więc w tym momencie siedmiu nowych graczy, a trener ma już w głowie kolejnych kandydatów.

25-letniego Duszkiewicza kibice SKS mogą kojarzyć z częstych występów przeciwko Bałtykowi. W ostatnich czterech latach - w barwach Bałtyku Koszalin, którego jest wychowankiem oraz Przodkowa - rywalizował z gdynianami osiem razy (liga 7, PP 1).

Starszy o dwa i pół roku i bardziej doświadczony Kochanek pochodzi z Gorzowa Wielkopolskiego, grał w Polonii Słubice (III i II liga), Piaście Choszczno (III) i Orle Międzyrzecz (III). Ostatnie trzy sezony spędził w Lęborku, lecz w regionie pomorskim zaistniał przede wszystkim dzięki udanym występom w Gryfie Wejherowo. Na Wzgórzu Wolności debiutował równo sześć lat temu, mając obok siebie Przemysława Kostucha. Obaj nowi bałtykowcy stworzyli wówczas parę stoperów (Adrian jako półlewy), która była fundamentem zespołu prowadzonego przez Grzegorza Nicińskiego.
Z żółto-czarnymi Kochanek awansował do II ligi i dotarł do ćwierćfinału Pucharu Polski. Łącznie na poziomie II ligi rozegrał 63 spotkania (Polonia 21, Gryf 42).

W edycji 2016/17 (Pogoń) zaliczył 32 występy (m.in. oba mecze z Bałtykiem) i strzelił dwie bramki. Po spadku Gryfa (2014) zaprowadziła go do Lęborka praca - jest zawodowym żołnierzem, podobnie jak Kostuch.
powrót do listy artykułów