Nowa piątka

Mówią, że drużynę buduje się od tyłu, a skoro po sezonie 2016/17 odeszło z klubu trzech stoperów, więc Sebastian Letniowski zaczął pracę od naprawienia powstałej wyrwy. Do Przemysława Szura dołącza bardziej doświadczony Przemysław Kostuch. Gdynianin, niespełna 29-letni, mierzący 192 cm. Skuteczności może mu pozazdrościć wielu zawodników uważających się za ofensywnych. 

Kostuch przechodzi do nas z GKS Przodkowo, w którym spędził półtora sezonu (34 mecze i 7 goli). Mimo że jest wychowankiem Arki (krótko grał w drugim zespole), kojarzymy go przede wszystkim z klubem z Kaszub (także lata 2008-10 w IV lidze) oraz Gryfem Wejherowo, z którym sięgał po regionalny PP (2011), dwukrotnie świętował awans do II ligi (2012 i 2015) i grał przeciwko Legii Warszawa w ćwierćfinale Pucharu Polski (2012). 
Na Wzgórzu Wolności imponował grą w obronie i niepoślednią skutecznością w ataku. W II lidze strzelił 11 bramek w 76 meczach, w centralnych rozgrywkach PP dołożył 5 trafień (14). Na poziomie III-ligowym był czołowym strzelcem żółto-czarnych (19 bramek w 80 występach). Bez wątpienia potrafi zrobić użytek ze swojej postury, jak na warunki III ligi - głową gra znakomicie.

W Bałtyku - jak w poprzednich klubach - będzie grać z numerem 5 na koszulce. Bardzo liczymy, że też na piątkę. Plusik niech będzie bonusem. 

Na zdjęciu głównym Przemysław Kostuch w walce powietrznej z Łukaszem Krzemińskim (13.09.2014, Gryf - BAŁTYK 3:1) 
powrót do listy artykułów