Niedziela na NSR

W niedzielę na NSR o godz. 11:00, 13:00 i 15:00 mecze biało-niebieskich w V lidze oraz wojewódzkich ligach U-19 i U-17, czyli pierwszy w sezonie duży przegląd zaplecza III-ligowego zespołu. W trakcie letniej przerwy w pionie młodzieżowym SKS sporo się wydarzyło. 

Najpierw rezerwy 
Drużyna Jerzego Jastrzębowskiego zagra z KS Mściszewice, który występuje w V lidze drugi sezon (w pierwszym zajął 12. miejsce). Jesienią 2014 B-klasowy wówczas KS pokonał w Gdyni juniorów starszych Bałtyku 4:0 w II rundzie regionalnego PP. Po dwóch kolejkach podopieczni duetu trenerskiego Kewin Sidor (grający) - Adrian Ostoja Lniski (do protokołu wpisywane jest nazwisko prezesa klubu, Rafała Recława) mają na koncie 1 punkt. Fatalna dla KS była końcówka rundy wiosennej - m.in. trzy wysokie porażki (2:6, 1:9, 1:6) i oddanie walkowera Orlętom. 

Powrót juniorów starszych 
Po awansie rezerw do V ligi klub zdecydował się wrócić do rozgrywek U-19. To platforma dla tych nastolatków, którzy nie są jeszcze gotowi - chociażby ze względów fizycznych - na rywalizację z seniorami. Jutro po raz pierwszy poprowadzi gdynian Robert Wera, od lipca asystent trenera Jastrzębowskiego. Przeciwnikiem biało-niebieskich będzie KP Starogard Gdański. 
Latem do Bałtyku U-19, w rzeczywistości U-18 dołączyło kilku zawodników. Przede wszystkim już definitywnie przeszli do nas dotąd wypożyczeni z Orląt Reda Mikołaj Kołodziejski i Mateusz Piwowarski (obaj 2001). Z AS Pomorze przybyli ich rówieśnicy: bramkarz Piotr Bochiński i pomocnik Patryk Pełka, a z Arki Gdynia - Igor Gibaszek, Oskar Kaszuba (powrót do SKS) i Paweł Szejko
Mistrz ligi wojewódzkiej uzyska prawo udziału w barażach o awans do reformowanej CLJ. 

Nowy zespół juniorów młodszych 
Także oni zmierzą się na inaugurację sezonu z rówieśnikami ze Starogardu. Kolejny debiutant, Krzysztof Wesołowski, do tej pory pracujący w AP KP Gdynia, poprowadzi drużynę, która powstała na bazie rozwijającej się współpracy z zaprzyjaźnionym klubem z sąsiedztwa. W sezonie 2016/17 31-letni Wesołowski osiągnął bardzo dobre wyniki (3. miejsce w pomorskiej lidze U-15 i 1. miejsce w tzw. klasie C1), dlatego w nowych rozgrywkach celuje ze swoimi podopiecznymi równie wysoko, mimo że gross ligi będzie grać rocznikiem starszym. 
Do drużyny, której kapitanem - w demokratycznych wyborach - został Jakub Bień, dołączyło grono utalentowanych zawodników z Cartusii, Escoli Varsovia, Czarnych Pruszcz Gd., Orląt Reda i Sztormu Mosty. 
Aby poznać kompletną kadrę U-17, wystarczy kliknąć TUTAJ, a najlepiej w niedzielę zajrzeć na NSR.  


powrót do listy artykułów