Nie tak, panowie, nie tak

Podział punktów w konfrontacji drużyn rezerwowych. Bałtyk zremisował z Gedanią 2:2 (0:0), pozostaje niepokonany w V lidze, jednak końcowy wynik jest rozczarowaniem, zważywszy na przebieg gry i skład biało-niebieskich z kilkoma III-ligowcami.

Bramki: Bartosz Kudyba (65-głową), Erwin Kwaśniak (90) - Mariusz Broda (63), Bartłomiej Pawluczuk (70)

BAŁTYK II: Bartkowiak - Gołubiński (46 Nowak), Proena, Golc - Klecha, Demianczuk (75 Malanowski), Kwaśniak, Wesołowski Ż - Bartnicki (75 Śliżewski), Kudyba Ż, Podkański ŻŻ/83
Rezerwowi: Schulz - Zaborowski, Fol, Mościcki

Przed niespodziewaną stratą punktów uchronił gdynian Kwaśniak, który w doliczonym czasie popisał się bardzo ładnym wolejem z ok. 14 m. "Główka" Kudyby też ładna, ale ile ataków nasz zespół popsuł chociażby poprzez ignorowanie linii spalonego, albo złe podanie, chwilami nawet zachowania graniczące z "tumiwisizmem", tego nie da się określić liczbą mniejszą od 20. Już do przerwy, gdy goście mieli kłopot z opuszczeniem własnej połowy, powinno być co najmniej 2:0.
Po zmianie stron nadal graliśmy apatycznie, nie było prób przyspieszenia i Gedania to wykorzystała. Trzy (pierwsze) okazje i dwa gole w ciągu 7 minut, drugi po nierozważnej stracie Maksyma Demianczuka, który debiutował w rezerwach. W obronie byliśmy nieobecni. Po wykluczeniu Damiana Podkańskiego, który zupełnie bez sensu zrugał arbitra, wydawało się, że mleko się wylało, ale ostatni zryw Bałtyku - wreszcie bardziej zdecydowany - przyniósł wyrównanie.

V liga (gr.1)
6. KOLEJKA: Sopocki PK - Wietcisa Skarszewy 0:2, KS Kamienica Królewska - GKS Kowale 2:4, Sztorm Mosty - Czarni Pruszcz Gd. 2:1, Polonia Gdańsk - Orlęta Reda 2:1, MKS Władysławowo - Kaszuby Połchowo 2:1, KS Mściszewice - Orzeł Trąbki Wlk. 1:6, Sokół Ełganowo - GKS Sierakowice 1:0              TABELA