Najdalszy wyjazd

Trzy lata temu była w Ostrowie Wlkp. II liga, ale wtedy Bałtyku już w niej nie było. Ostrovia 1909 spędziła w grupie Zachód jeden sezon, teraz gra w IV lidze. Centra w tamtym czasie grała w III, m.in. z Elaną, Lechem II, Polonią, Sokołem i Wdą, spadła w 2016 r., lecz błyskawicznie wróciła. Z tej okazji w sobotę biało-niebiescy po raz pierwszy w historii zagrają w 70-tysięcznym Ostrowie.
Początek spotkania o godz. 16:00. Co ciekawe, dokładnie wtedy, gdy rozpocznie swój mecz Ostrovia (z Ravią Rawicz) na Stadionie Miejskim (boiska dzieli ok. 1,5 km).

Zespół KP Centra rozpoczął sezon średnio, wygrał dotąd dwukrotnie (1:0 w Starogardzie Gd. i 3:0 z Unią), na liczniku ma trzy kolejne porażki i 274 minuty bez bramki z gry. Dwa ostatnie trafienia to skutecznie wykonane przez Tomasza Adamiaka rzuty karne. Ostatnio też słabo wiedzie się Centrze na własnym terenie. Jeśli sięgniemy do sezonu 2016/17, podopieczni Mariusza Posadzego zwyciężali tylko dwa razy w siedmiu grach przy ul. Kusocińskiego.
Pewniakiem w składzie beniaminka jest 38-letni Dariusz Reyer, którego oglądaliśmy w Gdyni w meczu przeciwko SKS szmat czasu temu, bo wiosną 2001, gdy był obrońcą Astry Krotoszyn. Wspomniany Adamiak jest jego rówieśnikiem, ale pozostali gracze są już dużo młodsi.
Latem do zespołu dołączyło dwóch zawodników Ostrovii (Izydorski i Nowicki), młodzieżowiec z IV-ligowej Jutrzenki Warta (Przezak) oraz Sztok także z IV-ligowego Białego Orła Koźmin Wlkp. Z przewertowania całej kadry naszego rywala wynika, że trener Posadzy ma do dyspozycji wyłącznie graczy występujących w poprzednim sezonie na piątym poziomie rozgrywkowym.

Gdynianie wyjechali do Ostrowa dziś po południu. Sebastian Letniowski zabrał 16 piłkarzy. Zostali w domu zawieszeni za czerwone kartki Dominik Klecha i Damian Podkański oraz Maksym Demianczuk, który zmaga się z dokuczliwym urazem. Trzej bałtykowcy, Juliusz Letniowski, Arkadiusz Korpalski i Cezary Gołubiński muszą strzec się kartek, bo kolejna żółta oznacza dla każdego z nich przymusową pauzę.


powrót do listy artykułów