Na koniec 5:0

Na zakończenie sezonu 2017/18 Bałtyk rozgromił Jarotę Jarocin 5:0 i w dobrym stylu pożegnał się z kibicami – nowy sezon rusza już na początku sierpnia, Zachodniopomorski ZPN, który od nowego sezonu będzie organem prowadzącym III ligę nie podał jeszcze dokładnej daty rozpoczęcia rozgrywek w sezonie 2018/19.

Trener Sebastian Letniowski wystawił najsilniejszy skład, w dodatku na środku obrony zadebiutował dziś Bartosz Sobczak – osiemnastolatek, wychowanek trenera Rafała Oleksiaka.
Od początku meczu gdynianie bardzo mocno ruszyli bramkę Jaroty, już w drugiej minucie do dośrodkowania Mateusza Kołodziejskiego najwyżej wyskoczył Adam Duda i otworzył wynik.
W 24 minucie z prawej strony pola karnego uderzył mocno ponownie Duda i podwyższył wynik na 2:0.
Po tym gra się wyrównała, lecz biało-niebiescy kontrolowali przebieg meczu i na przerwę zeszli z dwubramkowym prowadzeniem.

W 51 minucie gry z prawej strony piłkę dogrywał Kołodziejski i w zamieszaniu podbramkowym najlepiej odnalazł się Mateusz Kuzimski który głową skierował piłkę do bramki, była to jego 26 bramka w tym sezonie – ten sowity wynik oznacza że popularny Kuzim został królem strzelców III ligi gr. 2!
Trzy minuty później Łukasz Duszkiewicz oddał bardzo mocny strzał z ok. 25 metrów i Mateusz Filipowiak musiał czwarty raz wyciągać piłkę z bramki.
Cztery minuty przed końcem Juliusz Letniowski oddał bardzo ładny techniczny strzał z lewej strony pola karnego i Filipowiak został pokonany po raz piąty.

Bałtyk poza golami miał bardzo dużo dogodnych sytuacji do zdobycia bramki, szansy na hat-tricka nie wykorzystał Duda, do siatki nie trafiali też Przemysław Szur czy Szymon Rychłowski, nie mniej jednak wynik 5:0 bardzo cieszy wszystkich kibiców biało-niebieskich.

Dziś poznaliśmy wszytkie rozstrzygnięcia w naszej grupie III ligi. O klasę wyżej awansowała Elana Toruń, która pokonała Unię Solec Kujawski 5:1. Do grona spadkowiczów dołączyła Centra Ostów Wielkopolski która w decydującym o utrzymaniu spotkaniu przegrała u siebie z Wdą Świecie 1:2.
Bałtyk pozostał na 3 miejscu, z 69 punktami. Na tej pozycji plasujemy się trzeci rok z rzędu, w zeszłym sezonie do awansu do II ligi Gwardia Koszalin potrzebowała 66 punktów.

BAŁTYK - Jarota Jarocin 5:0 (2:0) bramki: Duda '2, '24, Kuzimski '51, Duszkiewicz '54, J. Letniowski '86.
BAŁTYK: Szulc - Kołodziejski ('64 Regulski), Sobczak, Kostuch, Korpalski ('66 Kochanek) - Szur, Duszkiewicz - Marczak, J. Letniowski, Kuzimski ('68 Rychłowski) - Duda ('72 Malanowski).