Mamy półfinał

Bałtyk pokonał po konkursie rzutów karnych Wierzycę Pelplin 2:2 (1:1) k.5:4.
Mecz rozpoczął się spokojnie, w 10 minucie przed szansą zdobycia gola stanął Mateusz Kuzimski – lecz jego strzał lewą nogą obronił Daniel Czapiewski.
Sześć minut później sędzia główny spotkania, Kamil Rybiński podyktował rzut karny po faulu na Michale Marczaku. Niestety Kuzimski nie otworzył wyniku spotkania – mocno uderzył w poprzeczkę.
W 23 minucie przed kolejną szansą stanął Kuzimski, znowu bramkarz obronił, a dobitka Adama Dudy trafiła w boczną siatkę.
15 minut przed końcem pierwszej połowy Adam Duda oddał płaski strzał w kierunku bramki pelplinian i zdobył gola na 1:0.
Wierzyca nie chciała oddać meczu łatwo i już siedem minut później Rafał Bujnowski pokonał Michała Bartkowiaka.
W drugiej połowie częściej atakował Bałtyk, w 60 minucie pięknym strzałem z 20 metrów popisał się Łukasz Duszkiewicz i wyprowadził gdynian na prowadzenie.
W 76 minucie Łukasz Racki zamienił rzut karny na gola i przyjezdni doprowadzili do remisu.
W regulaminowym czasie gry nic już się nie zmieniło i byliśmy świadkami dogrywki – w niej swoje okazje miał Juliusz Letniowski czy Michał Marczak, lecz golkiper z Pelplina nie dał się pokonać.
Bałtyk okazał się lepszy w konkursie jedenastek – w trzeciej serii Michał Bartkowiak obronił strzał Hieronima Gierszewskiego.

Bałtyk – Wierzyca Pelplin 2:2 (1:1) k. 5:4 bramki: Duda ’30, Duszkiewicz ’60 – Bujnowski ’37, Racki ’75.
Karne: Racki 0:1, KOSTCUH 1:1, Wieczorek 1:2, KUZIMSKI 2:2, Gierszewski X, KOCHANEK 3:2, Jaroszek 3:3, KLECHA 4:3, Szopiński 4:4, MARCZAK 5:4.

BAŁTYK: Bartkowiak - Kołodziejski (‘84 Klecha), Szur, Kostuch, Korpalski - Demanchuk (‘117 Rychłowski), Duszkiewicz (‘91 Kochanek), Letniowski - Marczak, Duda (‘74 Regulski), Kuzimski.

Z kim zagramy w półfinale okaże się jutro po meczu Sokół Zblewo - KP Starogard Gdański.