Koniec pewnego etapu

Piłkarze Bałtyku już na urlopach. Pierwszy trening przed sezonem 2017/18 odbędzie się w poniedziałek, 3 lipca. Inauguracja rozgrywek III ligi - 5 sierpnia. W tym tygodniu powinniśmy poznać nazwisko nowego szkoleniowca biało-niebieskich, bo trwająca od 20 marca misja Dariusza Mierzejewskiego dobiegła końca wraz z kończącym sezon meczem przeciwko Gwardii Koszalin. 

Tymczasem prezes Józef Stopyra wspólnie z Jerzym Jastrzębowskim, doradcą sportowym zarządu, podjęli pierwsze decyzje kadrowe. Drużyna SKS znacząco się zmieni. Ważną jeszcze przez rok umowę ma Mateusz KuzimskiPorozumienie z klubem osiągnęli Marcin Matysiak i Krzysztof Garczewski. Przygotowania z zespołem rozpocznie wracający po kontuzji Jacek Jadanowski (dotąd wypożyczony z Jaguara Gdańsk) i jeśli spełni oczekiwania nowego trenera, zostanie w Gdyni na dłużej. 
Klubowi przyświeca cel, aby wymagane regulaminem dwa miejsca w "jedenastce" dla zawodników U-21 zajęli wychowankowie i mamy nadzieję, że grający do tej pory w biało-niebieskich koszulkach piłkarze z roczników 1997-2000 jeszcze mocniej zaznaczą swą obecność i umiejętności. Młodzieżowcem powinien też być drugi golkiper. 

Piotr Karasiński jest kuszony propozycją długoletniej umowy przez Radunię Stężyca i wszystko na to wskazuje, że od lipca przeniesie się do beniaminka IV ligi. Z kolei Wojciech Zyska otrzymał zaproszenie na testy od nowego szkoleniowca Chojniczanki, Krzysztofa Brede. Po okresie wypożyczenia Filip Sosnowski wraca do Gryfa Wejherowa. 

Tomasz Wypij i Karol Szopiński do środy powinni potwierdzić, czy decydują się na kolejny sezon przy Olimpijskiej. Natomiast na pewno nie zobaczymy już w Gdyni: Aleksandara Atanackovicia, Tomasza Bejuka, Grzegorza Gulczyńskiego, Radosława Krysińskiego, Timura Pohranichnego, Piotra Ruszkula, Krzysztofa Rzepy, Szymona Sadowskiego, Piotra Skrypoczki i Kewina Wesołowskiego
powrót do listy artykułów