Juniorzy gromią

W przedostatniej kolejce serie A pewni awansu piłkarze Bałtyku II rozgromili KP Gdynia 10:0 (2:0). Nasi sąsiedzi są w opałach i mogą spaść z ligi. Na koniec rozgrywek w sobotę biało-niebiescy pojadą do ich bezpośredniego konkurenta w walce o utrzymanie - Kaszubii Starzyno. 

Bramki: Mateusz Mościcki (29), Jakub Golc (42, 75, 77), Dominik Klecha (53, 80, 83-karny, 87), Alan Fol (61), Radosław Nowicki (89-samobójcza)
W 72 min Michał Bartkowiak obronił rzut karny.  

BAŁTYK II: Bartkowiak - Stencel (60 Sobczak), Gołubiński Ż, Adamczyk, Śliżewski (46 Jasina) - Fol, Golc, Pobłocki Ż, Mościcki, Nowak (60 Wejman) - Klecha 
Rezerwowi: Niemiec 

To już druga dwucyfrówka tej wiosny (wcześniej 12:1 z Wichrem) i to pomimo bardzo młodego składu, m.in. z debiutującym w seniorach Filipem Jasiną. Jerzy Jastrzębowski postanowił, że w ostatnich dwóch kolejkach więcej minut otrzymają zawodnicy, którzy grali rzadziej oraz wyróżniający się juniorzy młodsi. 

Tak się złożyło, że rok temu rezerwy do ostatnich minut sezonu rywalizowały o 1. miejsce w serie B z Karlikowem Sopot, teraz wywalczyły awans razem z Sopockim PK, który ostatecznie nie dał się dogonić ekipie KP Sopot. Z grupy II awansowała Gedania II. W V lidze będą też derby z gdańską Polonią. 

TABELA i wyniki 
powrót do listy artykułów