Intensywny tydzień

Przed drużyną Sebastiana Letniowskiego drugi w tym sezonie tydzień z trzema spotkaniami. Tak się złożyło, że wszystkie z drużynami z Pomorza. W niedzielę na boisku NSR biało-niebiescy podejmą Wierzycę Pelplin, która po roku karencji wróciła do III ligi. Pierwszy gwizdek... gdynianki Ewy Augustyn o godz. 15:00.

To jednak nie będzie ostatni mecz na "plastikonie". Przy ul. Górskiego na pewno zagramy z Unią Solec Kujawski (14.10., godz. 18:00) i prawdopodobnie ze Świtem Skolwin. W każdym razie wątek początku modernizacji stadionu jest dynamiczny. Skoro mowa o remontach, ostatni mecz gdynian w rundzie jesiennej (Jarocin) odbędzie się na boisku treningowym Jaroty.

W poniedziałek Komisja ds. Rozgrywek PoZPN rozlosowała pary IV rundy PP (1/32 finału). Nasz zespół trafił na Kaszuby Połchowo, ligowego rywala rezerw (bezpośrednia gra już 14 października). Do meczu z drużyną prowadzoną przez Marcina Dettlaffa (69 występów w koszulce SKS) dojdzie w środę na boisku V-ligowca.

Tymczasem najważniejsza jest potyczka z Wierzycą, której ostatni przyjazd na NSR - niemal równo dwa lata temu (1:0) - wspominamy za sprawą samobója Daniela Czapiewskiego. Jest całkiem możliwe, że 24-letniego golkipera zobaczymy na boisku również w niedzielę.
W 20-osobowej kadrze Michała Anslika (po awansie zastąpił Jacka Manuszewskiego, który odszedł do Chrobrego Głogów) znajdujemy ośmiu zawodników, którzy dołączyli do beniaminka w przerwie letniej. Sosnowski i Szopiński w poprzednim sezonie grali w Bałtyku, Górka przybył z Centrum Pelplin, Grela z Gwardii Koszalin, Karczewski z Lechii Gdańsk, Ukrainiec Kostiuk z Chemika Bydgoszcz, Portasiński z KS Chwaszczyno, Stawikowski z Concordii Elbląg.

Warto zatrzymać się przy osobie Mateusza Górki. 23-latek został królem strzelców IV ligi (21 goli), a rok wcześniej w barwach Rodła Kwidzyn był wicekrólem z dorobkiem 22 trafień. Niezmiennie od kilkunastu sezonów występuje w Wierzycy Łukasz Racki, który w środę skończy 35 lat. W IV lidze strzelił 18 bramek (tyle, ile Damian Podkański dla Jaguara).

Na portalu laczynaspiłka.pl widnieje nazwa Wierzyca Decka, co oznacza, że beniaminka wsparł Tadeusz Decka, do niedawna sponsor Centrum, trzeciej drużyny IV ligi w sezonie 2016/17, ale dziś już tylko outsidera B-klasy. Niebawem kosztem 4,5 mln zł ma ruszyć modernizacja stadionu w Pelplinie, co dobrze rokuje piłce w ośmiotysięcznym ośrodku. Wierzyca po raz trzeci awansowała do III ligi i na razie sprawia wrażenie zespołu zdolnego do przełamania złej passej (dwa poprzednie awanse kończyły się spadkiem po roku).

Przed szansą debiutu w biało-niebieskich barwach stoi Mateusz Kołodziejski. Po 30 dniach nadszedł certyfikat i były pomocnik AS Possidon Neas Michanionas w czwartek został zgłoszony do rozgrywek. Na pewno zabraknie Dominika Klechy oraz Podkańskiego, zawieszonych na dwa mecze za czerwone kartki w PP.


powrót do listy artykułów