Fatalny początek meczu

Pierwszego meczu o punkty w tym roku w Gdyni zawodnicy i kibice Bałtyku nie będą miło wspominać. Rezerwy ekstraklasowego Lecha Poznań okazały się za mocne, mimo bardzo młodego składu zawodnicy Ivana Djurdjevica zagrali o wiele solidniej i dojrzalej.

Goście z Poznania od początku przejęli inicjatywę - byli do bólu skuteczni i po 15 minutach na telebimie NSR widniał wynik 0:3.
Bałtyk grał chaotycznie i niedokładnie, w 34 minucie Lechici zdobyli czwartą bramkę a swoją drugą w tym meczu Marek Mróz. Dopiero po tej bramce gospodarze stworzyli pierwszą dobrą sytuację bramkową, po szybkiej kontrze Szymon Rychłowski trafił z woleja w słupek, a Mateusz Kuzimski źle dobijał i posłał piłkę nad bramką.

Po przerwie gra Lecha nie była już tak efektywna za to Bałtyk w końcu zaczął grać dokładniej co przyniosło kilka sytuacji bramkowych, min. groźny strzał Michała Marczaka z trudem bronił Bartosz Mrozek i w końcu bramka Dominika Klechy który wpakował piłkę do pustej bramki po podaniu Kuzimskiego. Znakomitą sytuację do strzelenia gola miał też Adam Duda który wyszedł jeden na jednego z bramkarzem z Wielkopolski, lecz mijając go za mocno wypuścił sobie piłkę i nie był w stanie celnie uderzyć do pustej bramki.

W składzie gdynian zabrakło pauzującego za kartki Juliusza Letniowskiego, cieszy za to powrót na boisko Sebastiana Bartlewskiego, który ostatni mecz zagrał 28 października ze Świtem Skolwin.

BAŁTYK - Lech II Poznań 1:4 (0:4) Klecha '64 - Mróz '3, '34, De Marco '14, Klupś '15

BAŁTYK: Bartkowiak - Kołodziejski, Kostuch, Szur, Korpalski ('46 Regulski), Marczak ('79 Demianchuk (ż)), Duszkiewicz, Czerwiński (ż), Rychłowski ('61 Klecha), Kuzimski, Duda ('73 Bartlewski)

Lech II: Mrozek - Orłowski, De Marco Morlacchi, Klupś, Serafin, Mróz (46' Kołodziej), Cywiński ('66 Kaczmarek), Nawrocki, Norkowski, Pawlicki (Friska), Skóraś (ż) ('77 Kryg (ż))

Kolejny mecz Bałtyk rozegra na wyjeździe z GKS Przodkowo - aktualny termin meczu to sobota 24.03 godz. 18:00 - nadal nie wiadomo czy mecz będzie rozegrany w Przodkowie czy na boisku Ogniwa w Sopocie, ale o tym będziemy informować.