Dziesięć? Mało!

Bałtyk II rozgromił KS Mściszewice 11:0 (3:0) w 3. kolejce V ligi. Wynik mówi wszystko. Goście jako tako trzymali się do utraty drugiego gola. 

Bramki: Damian Podkański (8-głową, 43, 45, 66-głową), Dominik Klecha (50, 60), Kewin Wesołowski (72, 77), Kamil Zaborowski (73), Maksymilian Nowak (86), Bartosz Kudyba (90) 

BAŁTYK: Bartkowiak - Gołubiński (46 Śliżewski), Sobczak, Golc, Stencel - Kwaśniak, Grzonkowski (72 Zaborowski) - Klecha, Bartnicki (67 Nowak), Wesołowski - Podkański (69 Kudyba) 
Rezerwowi: Schulz - Fol, Mościcki 

Na dużym placu, jakim jest boisko NSR, mało kto może dorównać biało-niebieskim. Dość napisać, że od reaktywacji rezerw w 2015 r. nasza młodzież nie straciła u siebie punktu. To już 24 mecze (!), z których kilka - aby być w zgodzie z prawdą - odbyło się w "klatce". Zresztą boisko "B" wcale nie było i nie będzie - bo niebawem Bałtyk II na nie wróci - atutem. Można się nawet obawiać, że rezerwiści staną przed podwyższonym poziomem trudności, bo tzw. klatka ułatwia rywalom bronienie się.
Tymczasem jednak gramy na NSR i ta gra wygląda bardzo efektownie, nie mówiąc o wyniku, który dziś byłby jeszcze bardziej okazały, gdyby nie dwa słupki (Klecha i Kwaśniak) i dwie poprzeczki (Podkański i Klecha). 

O kolejnych bramkach pisaliśmy na bieżąco na twitterze, najładniejsza była chyba ta czwarta autorstwa Podkańskiego - głową po dośrodkowaniu Patryka Stencla w pełnym biegu z prawego skrzydła. Przypomniały nam się czasy Błażeja Adamusa obsługującego wrzutkami duet D.Kudyba-Nadolny.
- Drużyna chciała biegać, a im więcej biega i sprawniej zakłada pressing na połowie przeciwnika, tym szybciej goście opadają z sił - podsumował mecz Jerzy Jastrzębowski, zadowolony, że na listę strzelców zdążyło się wpisać trzech rezerwowych. 

Za tydzień podejmiemy przy ul. Górskiego dobrych znajomych z serie A - Sopocki PK. 

V liga (gr.1) 
3. KOLEJKA: GKS Kowale - Orzeł Trąbki Wlk. 7:0, GKS Sierakowice - MKS Władysławowo 1:4, Czarni Pruszcz Gd. - Kaszuby Połchowo 4:2, Gedania II - KS Kamienica Królewska 3:3, Sopocki PK - Polonia Gdańsk 0:3, Wietcisa Skarszewy - Sokół Ełganowo 5:0, Orlęta Reda - Sztorm Mosty 2:0 

TABELA 


powrót do listy artykułów