Dzień debiutów

SOBOTA, NSR, 17:00. Czekaliśmy na ten moment osiem tygodni, od zwycięstwa nad Gwardią (4:1), obecnym II-ligowcem. Biało-niebiescy wracają do gry! Na pierwszy ogień idzie zespół KKS 1925 Kalisz, w poprzednim sezonie jeden z naszych ulubionych, bo dwukrotnie pokonany (obok Pogoni II oraz spadkowiczów - Chemika, Pogoni L. i Leśnika). 

To będzie oficjalny debiut Sebastiana Letniowskiego w Bałtyku, także debiut dla wychowanków SKS, ale przecież od niedawna pracujących w klubie w nowych rolach - Dariusza Grubby, trenera bramkarzy i Adama Tomaszewskiego, kierownika drużyny. Ilu debiutantów znajdzie się w kadrze meczowej? To może być dwucyfrowa liczba. Ilu w wyjściowym składzie? 
Zgadującym przypomnimy, że nie może zagrać Przemysław Szur. 21-letni obrońca pauzuje za czerwoną kartkę w barwach GKS Przodkowo. 

Zacznijmy od statystyki, która nas podbudowuje. Bałtyk zaliczył 15 ligowych inauguracji bez porażki. Licząc od 2002 r. kibice SKS dziewięć razy cieszyli się w 1. kolejce z kompletu punktów, sześciokrotnie musieliśmy zadowolić się remisem. Zważywszy, że w tym czasie tylko pięć razie graliśmy u siebie, to świetny bilans, nota bene jutro rozpoczniemy sezon na NSR po raz czwarty z rzędu. W 2014 r. było 1:1 z Lechią II, rok później 2:1 z Przodkowem, ostatnio 1:1 z Wdą... 

Piłkarze z Kalisza mają inuagurację za sobą. Tydzień temu zagrali awansem w Kleczewie (0:0) mecz 17. kolejki. Piotr Morawski wystawił następujący skład: 
Pogorzelec – PALAT, Lis, Gawlik, Łepski (Grabowski), OWCZAREK (BUDROWSKI), Kowalski (Chojnacki), Tunkiewicz, Stoychev (Nnamani), Żegleń, Jankowski

W podstawowej "11" znalazło się miejsce dla sześciu nowych graczy, z których fani polskich lig powinni kojarzyć Roberta Tunkiewicza (ostatnio MKS Kluczbork), który siedem lat temu - na NSR - w barwach Stomilu Olsztyn grał przeciwko Bałtykowi w meczu pucharowym. Także Tomasza Kowalskiego (ost. Finishparkiet), zawodnika Arki Gdynia podczas wiosny 2014.
Bramkarz Oskar Pogorzelec, kolega Adamy Dudy z Concordii Elbląg oraz pomocnik Łukasz Żegleń (Stal Brzeg) to medaliści ME U-17 sprzed pięciu lat. Pierwszy z nich był pewniakiem w kadrze Marcina Dorny, Żegleń - zmiennikiem. 

Liderem KKS pozostaje Rafał Jankowski. 32-letni snajper jest też najstarszy w kadrze rywali. W poprzednim sezonie strzelił 15 goli w lidze, w PP dołożył cztery trafienia. Wiosną w Kaliszu wbił nam gola z karnego. 

Zapraszamy na stadion. To jeden z ostatnich meczów na "plastikonie". We wrześniu ruszy modernizacja NSR, przeniesiemy się na boisko "A", a wiosną wrócimy na całkowicie odmienioną nawierzchnię, wierzymy, że najlepszą, jaką oferuje obecnie technologia. 


powrót do listy artykułów