Derby seniorów z Lechią

W sobotę o godz. 11:00 na stadionie MOSiR we Wrzeszczu biało-niebiescy zagrają towarzysko z Lechią Gdańsk. Ekstraklasa ma przerwę na reprezentację, Bałtyk nie gra w lidze, bo rezerwy Pogoni wystąpiły o zmianę terminu. Mecz z portowcami odbędzie się 2 grudnia. 

Sebastian Letniowski zabiera do Gdańska całą kadrę III-ligową z wyjątkiem Michała Bartkowiaka. W drużynie gospodarze na pewno nie zobaczymy powołanych do kadr narodowych: Rafała Wolskiego, Pawła Stolarskiego, Simeona Sławczewa i Joao Oliveiry
Dla kibiców udostępnione zostanie 825 miejsc na trybunie krytej (sektory S2 i C2) obiektu przy ul. Traugutta. Wejście na stadion odbędzie się ciągiem komunikacyjnym od strony cerkwi.

Także w sobotę drugi zespół Bałtyku zakończy rundę jesienną wyjazdem do Kamienicy Królewskiej. Mecz z KS rozpocznie się o godz. 13:00. Rezerwy zajmują 6. miejsce w V lidze i utrzymają je do wiosny, jeśli co najmniej zremisują. Nie będzie o to łatwo, bo Jerzy Jastrzębowski będzie miał praktycznie skład juniorski. Z drugiej strony przeciwnik przegrał jesienią w domu trzy z sześciu spotkań, dlatego mamy cichą nadzieję na dobre wieści z Kaszub. 

A propos juniorów. Zespół U-17 powalczy w Słupsku (sobota 11:00) z KS Gryf o prawo gry z Bałtykiem Koszalin w barażu o awans do CLJ. Drużyna Krzysztofa Wesołowskiego, oparta na zawodnikach z rocznika młodszego (2002) - tym większe więc brawa dla gdynian - nie zależy jednak wyłącznie od siebie. Bałtyk musi wygrać i liczyć na remis w rywalizacji SI Arka - KP Starogard Gd. (sobota 10:30). Biało-niebiescy wygrali sześć z ostatnich siedmiu meczów, ale na ich pozycji w tabeli zaważył średni początek sezonu, kiedy zbudowana na nowo drużyna zgrywała się. Na twitterze będziemy informować o wyniku w Słupsku, dużo wyjaśni się ok. 12:05, gdy skończy się mecz na NSR. 

Bałtyk U-19 też zagra w Słupsku, ale w niedzielę. Tzw. liga autokarowa to przeszłość, chociaż dziwi, że stoi za tym akurat były wiceprezes Pomorskiego ZPN, a obecnie członek zarządu związku. My zaś nie dziwimy się, że tak mało klubów z niemałego przecież regionu chce uczestniczyć w rywalizacji juniorów starszych (wiosną było ich 9, obecnie 12). 

Na zdjęciu głównym Jakub Fornalik z zespołu U-17. 

powrót do listy artykułów