Cztery bramki Michała Marczaka

Zawodnicy Bałtyku na mecz z rezerwami ekstraklasowej Arki Gdynia wyszli bardzo pewni siebie i od początku mieli optyczną przewagę.
W 14 minucie Michał Marczak po raz pierwszy strzałem głową umieścił piłkę w bramce Kacpra Krzepisza.
W końcówce pierwszej połowy biało-niebiescy przeprowadzili zespołową akcję którą wykończył ponownie Marczak.
Druga część spotkania to kontynuacja ataków Bałtyku, po 10 minutach było już 4:0 - do siatki trafiali kolejno Marczak i Mateusz Kuzimski.
Przed golem numer cztery drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Sebastian Bartlewski, lecz absolutnie nie podcięło to naszym graczom skrzydeł. W 67 minucie Marczak ponownie wpisał się na listę strzelców.
Na piętnaście minut przed końcem swoją honorową bramkę zdobyła Arka - po szybkiej kontrze w sytuacji sam na sam z Markiem Szulcem znalazł się Norbert Hołtyn i precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w siatce.
W doliczonym czasie gry wynik ustalił strzałem głową Adrian Kochanek - jest to jego trzecia bramka w trzech kolejnych meczach.

Kolejny pucharowy przecwnik biało-niebieskich to znajomi z trzecioligowych boisk - Wierzyca Pelplin. O tym kto będzie gospodarzem meczu który odbędzie się 25.04 bm. okaże się po losowaniu które odbędzie się w siedzibie PomZPN w przyszłym tygodniu.

Arka II Gdynia - BAŁTYK 1:6 (0:2) bramki: Hołtyn '75 - Marczak '14, '40, '52, '67, Kuzimski '55, Kochanek '90

BAŁTYK: Szulc - Kochanek, Szur, Kostuch, Regulski - Czerwiński ('71 Gołubiński), Demianchuk ('46 J. Letniowski) - Marczak, Bartlewski, Rychłowski ('46 Duda) - Kuzimski ('87 Malanowski).

Bytovia II Bytów – Stolem Gniewino 0:1
Gryf Słupsk – GKS Przodkowo 2:2 (k. 5:6)
Pogoń Lębork – Anioły Garczegorze 2:0 (po dogrywce)

Pary 1/4 finału:
25.04.2018 (środa)
Sokół Zblewo (kl. A) - KP Starogard Gdański (III)
Wierzyca Pelplin (III) – BAŁTYK (III)
(gospodarza meczu wyłoni losowanie ponieważ oba zespoły występują na jednym poziomie rozgrywkowym)
Sopocka Akademia Piłkarska (kl.B) – Stolem Gniewino (IV)