Czas Mierzejewskiego

Po trzech latach (bez 11 dni) dobiegła końca misja Marcina Martyniuka. Zarząd SKS podjął decyzję o zmianie szkoleniowca III-ligowego zespołu.
We wtorek pracę z biało-niebieskimi rozpocznie Dariusz Mierzejewski, od wielu lat postać doskonale znana sympatykom SKS. 

Od 31 marca 2014 r. trener Martyniuk poprowadził pierwszy zespół w 88 meczach ligowych (47 - 22 - 19) i ośmiu pucharowych (5 awansów). Najlepszy wynik uzyskał w poprzednim sezonie (3. miejsce w tabeli III Ligi Bałtyckiej). Razem z Martyniukiem kończy pracę w klubie dotychczasowy trener bramkarzy, Filip Żemojtel. Tymczasem za przygotowanie golkiperów będzie odpowiedzialny zatrudniony w AP Waldemar Stanik, a w ciągu kilku tygodni okaże się, czy będzie to rozwiązanie na stałe. 

54-letni Mierzejewski od jesieni 2013 pracuje z młodymi piłkarzami Bałtyku, ostatnio z drużyną U-17. Przeniósł się do nas z Arki Gdynia, w której m.in. pełnił obowiązki asystenta szkoleniowca I zespołu, a także odpowiadał za drużynę rezerw (awans do III LB w 2012 r.).
Jednak jego związki z SKS sięgają daleko wstecz, ponieważ pierwszy angaż w naszym klubie otrzymał w 1988 r. Równie długo - tyle, że nieprzerwanie - jest nauczycielem wychowania fizycznego w Zespole Szkół nr 9 w Gdyni Cisowej. 

F5 aby odświeżyć  
powrót do listy artykułów