Bartlewski w Bałtyku

Sebastian Bartlewski został piłkarzem Bałtyku. 23-letni gdynianin, stawiający pierwsze kroki na boisku w koszulce UKS Cisowa, a po pierwsze trofea - m.in. srebro MP U-19 - sięgający w barwach Arki, przeszedł do nas z Kotwicy Kołobrzeg.

W poprzednim sezonie II ligi środkowy pomocnik (172 cm wzrostu) zebrał 32 występy, w tym 23 w podstawowej "11" kołobrzeżan. Strzelił dwa gole.

W 2013 r. Bartlewski był najlepszym zawodnikiem i - razem z Jakubem Arakiem (Legia) - królem strzelców turnieju finałowego MP juniorów starszych (4 gole). Po tym sukcesie wykupiło go z Arki ekstraklasowe Podbeskidzie prowadzone wówczas przez Czesława Michniewicza. W Bielsku-Białej zadebiutował w krajowej elicie (zatrzymał się na 14 występach), częściej grał w III-ligowym zespole rezerw (36/5) i był stamtąd wypożyczany do Dolcanu Ząbki i Olimpii Grudziądz (łącznie 21 meczów w I lidze).

Sebastian związał się z Bałtykiem dwuletnią umową. W zamyśle ma zająć miejsce zwolnione przez Wojciecha Zyska, obecnie trenującego z Gwardią Koszalin. Przygodę z SKS rozpoczął pechowo, bo od rozbitej głowy podczas sparingu z Huraganem Morąg. Konieczna była wizyta w szpitalu, nie obyło się bez szwów.

Na zdjęciu głównym w koszulce Kotwicy. Fot. kołobrzeg.pl
powrót do listy artykułów