Bałtyk w Finale!

Po dziewięciu latach Bałtyk awansował do finału regionalnego Pucharu Polski!
W półfinale gdynianie pokonali w meczu wyjazdowym KP Starogard 4:1, od początku meczu ruszyli na rywali z determinacją do zdobycia bramki.
W ósmej minucie z rzutu rożnego dośrodkował Mateusz Kołodziejski, w zamieszaniu podbramkowym odnalazł się Maksym Demianchuk i wepchnął piłę do siatki. Dwie minuty później długą piłkę z pola karnego zagrał Marek Szulc, Mateusz Kuzimski głową zagrał w kierunku wychodzącego na czystą pozycję Łukasza Duszkiewicza a ten przelobował wychodzącego z bramki Łukasza Zapałę. Podobnie jak w meczu o punkty w Gdyni na tablicy wyników szybko widniał wynik 2:0 dla przyjezdnych.
W 14 minucie Przemysław Kostuch faulował w polu karnym Dawida Retlewskiego i sędzia podyktował rzut karny. Pewnym wykonawcą był stały egzekutor jedenastek w drużynie KP – Wojciech Zyska.
Niecały kwadrans przed końcem pierwszej części gry z prawej strony dośrodkował Kołodziejski, najsprytniejszy w szestanstce był Dominik Klecha który podwyższył prowadzenie Bałtyku.
Minutę później Arkadiusz Korpalski podał do Kuzimskiego, ten zabawił się z obrońcami z Kociewia i uderzył płasko z 17 metrów ustalając wynik meczu już przed przerwą.
Druga połowa nie była już tak emocjonująca, gospodarze nie potrafili sforsować dobrze ustawionej gdyńskiej defensywy, okazje mieli dopiero w końcówce spotkania. Z bliskiej odległości pomylił się Kacper Łazaj i głową niecelnie uderzał Zyska.
Na zdobycie Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim kibice Bałtyku czekają już 19 lat (4:0 z Wietcisą Skarszewy 16.06.1999) – teraz jest szansa na powtórkę.
Finał regionalnego Pucharu Polski odbędzie się 13 czerwca, najprawdopodobniej na stadionie Pomezanii Malbork.

Kolejny mecz Bałtyk rozegra w piątek 18.05 o godz. 17:00 – do Gdyni przyjedzie Kotwica Kołobrzeg. Mecz odbędzie się na boisku trawiastym „A”, serdecznie zapraszamy!