Awans to nasz obowiązek

Droga do finału w Wejherowie jest kręta, wiodła przez Gdańsk, Stężycę, Garczegorze aż zaprowadziła nas do Kamienicy Królewskiej, gdzie do tej pory zespołu Bałtyku nie widziano. Aby jechać dalej - do Malborka albo Słupska - trzeba w środę pokonać piątoligowy KS. Początek meczu 1/4 finału regionalnego Pucharu Polski o godzinie 18:00.
Będziemy na żywo informować o wyniku.

To oczywista oczywistość, że biało-niebiescy są faworytem. Jeśli nie dojdzie do trzęsienia ziemi, w nowym sezonie na spotkanie ligowe do kaszubskiej wsi pojadą juniorzy z Bałtyku II. Jeszcze do niedawna KS, który uczestniczy w rozgrywkach ligowych od 2009 r., walczył o awans do IV ligi, ale porażka na początku maja z liderem KTS-K Luzino na własnym boisku praktycznie pozbawiła podopiecznych Jakuba Hoffmanna wszelkich nadziei. Pozostała im rywalizacja z GKS Kowale o drugie miejsce.

Trener Hoffmann, ongiś utalentowany junior Cartusii z rocznika 1988, odpowiada za wyniki zespołu od ponad roku, i to w podwójnej roli, ponieważ wciąż gra i dość często wpisuje się na listę strzelców. W pucharze trafił dotąd dwa razy, w V lidze jest bliski granicy 20 bramek. Wspomniana Cartusia to główny rezerwuar kadrowy KS. Oprócz Hoffmanna w jej barwach w III lidze grali z różnym skutkiem: Cyman, Klaman, Mateja, M. Papina, Ustowski, a kilku następnych w grupach młodzieżowych GKS. Z pewnością większa część kadry KS to twarze znane Piotrowi Karasińskiemu.

Droga rywali do ćwierćfinału: 8:0 z Gryfem 2009 Tczew (jesienią wycofał się z V ligi), 4:2 z Wisłą Tczew (A-klasa), 2:1 z Orlętami Reda (V) i 3:0 ze Startem Mrzezino (V). Najwięcej goli w pucharze strzelił Filip Ustowski (4), drugie żądło KS.

Obiekt w Kamienicy nie oferuje luksusów, dla kibiców co najwyżej kilka ławeczek. Murawa (60x100 m) lepsza niż w Garczegorzach. Już w piątek wyjazd do Wolina, więc Dariusz Mierzejewski pewnie zamiesza w składzie, szansę dostaną zmiennicy, a być może pierwszego występu w podstawowej "11" doczeka się Maciej Buławski (na głównym zdjęciu).
powrót do listy artykułów